Satılık Tekneler

Edorado 7S Elektrikli Sürat Teknesi
04.08.2016 Edorado 7S Elektrikli Sürat Teknesi Hollanda’da faaliyetlerini sürdüren Edorado Marine, sıfır emisyonlu ilk sürat tekneleri ile çıtayı daha da yükseltiyor. Edorado 7S ismi verilen sürat teknesi, daha önce gördüğümüz elektrikli teknelere benzemiyor ve elektrikli tekne dünyasını da şekillendireceğe benziyor.

Edorado 7S

Hollandalı firma, yeni devrimci özelliklere sahip 23 feet uzunluğundaki sportif tekneleri ile pazara çok hızlı giriyor ve uygun fiyatlı model ile öne çıkacağa benziyor. Edorado 7S, iki yıllık bir araştırma - geliştirme projesi sonrasında ortaya çıkmış ve uluslararası mühendisler ile girişimcilerin, sıfır emisyonlu tekne iddiası ile geliştirilmiş. Edorado 7S projesi, fosil bazlı yakıtlar kullanmadan ulaşım ve eğlence için yepyeni bir tekneyi gerçekleştiriyor. 

Edorado 7S-2

Edorado 7S, sahip olduğu kayakları sayesinde yüksek hızlara düşük motor gücü ile erişebilmektedir. Kanat, düşük hızlarda ise deniz içinde kalmakta. Kayakla su üzerinde gidebilen tasarımı sayesinde Edorado 7S elektrikli sürat teknesi, açık denizlerde kolayca 40 knot hızı görebilirken, deniz koşullarından bağımsız olarak yumuşak bir kullanım sunmaktadır.

Edorado 7S-3

Bu etkileyici performansını bir çift özel yüzey delici kanattan alan tekne, 18 knot hıza eriştiğinde kanatlar gövdeyi sudan kaldırmakta, suda sürüklenmeyi azaltarak hızı ve verimliliği maksimize etmektedir. Tasarım ekibi, mevcut projelerinin 40 knot hıza erişecek olmasının yanı sıra, 25 knot seyir hızında 43 deniz mili menzile ulaşacağını hesaplamışlar.

Edorado 7S-4

Edorado 7S sürat teknesinde, standart olarak bir adet 42 kWh Lityum - İyon batarya bulunacak ve arzu edildiği takdirde, bir çift 28 kWh bataryaya kadar yükseltilebilecek. Sürat teknesi, iki adet 40 kw elektrikli motorla donatılacak. 

Çalışmanın hidrodinamik tasarımını, America’s Cup’ta Team Oracle ekibinde daha önceden yarışmacı olarak yer alan gemi inşa mühendisi Tom Speer üstlenmiş. Edorado S7 tasarımında, basit olmasının yanı sıra, herhangi bir kişinin kullanabileceği kadar dengeli olması ile birlikte, fazlasıyla verimli olmasına dikkat edilmiş.

Edorado 7S-5

Endüstriyel ürün tasarımcıları Niels Caris ve John Kock ise, Edorado S7 sürat teknesinin sportif performansı ve geleceğin teknolojisini yansıtmasını sağlamışlar.

Edorado projesinin Amerikalı ortağı Scott Ruck, yeni sürat tekneleri Edorado S7’nin denizcilik dünyasının Tesla’sı olacağını umuyor. Tesla, otomotiv dünyasında çok kısa süre içinde ürettiği zarif, performanslı spor otomobiller ile adını duyurmayı başarmıştı. Kendilerinin de Edorado 7S sürat teknesi ile, benzer başarıyı yakalayacaklarını söylüyor.

Edorado 7S-6

Edorado 7S sürat teknesi için, 135.000 € başlangıç fiyatından yeni siparişler de alınmaya devam ediliyor.


www.edoradomarine.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder