Satılık Tekneler

Eagle 44, Mega Yacht Transport ile Türkiye'ye Geldi
12.10.2016 Eagle 44, Mega Yacht Transport ile Türkiye'ye Geldi Leonardo Yachts'ın yeni modeli Eagle 44, Hollanda'dan Türkiye'ye Mega Yacht Transport tarafından başarılı bir şekilde taşındı.

Eagle 44

Eagle 44
, lüks özellikleriyle günlük yelken seyri keyfini bir üst boyuta taşıyor. Gerard Dykstra & Partners tasarımı olan Eagle 44, Leonardo Yachts'ın başarılı modeli Eagle 36'dan esinlenerek, konseptine başka bir boyut kazandırma amacıyla ortaya çıkarıldı. Tasarımcıların Hanuman ve Rainbow gibi muhteşem J-class projelerindeki tecrübelerinden faydalanarak ortaya çıkardığı Eagle 44, 1930'ların J yelkenlilerinin havasını tüm hatlarında yansıtıyor.


Eagle 44.

Tüm klasik tasarım özelliklerinin yanında modern salma yapısı ve günümüz malzemelerinin kullanılması, Eagle 44'ü harika bir günlük yelkenli haline getiriyor. Etkileyici kokpiti, tekne üzerinde kullanılan peyaz panellerle birlikte mağun, tik ve paslanmaz çelik malzemeler, pratik fonksiyonlar ve benzersiz tasarımı bir araya getiriyor.Pratikliğin en güzel göstergelerinden biri, dümenden kolayca ulaşılabilir uzaklıktaki vinçlerinin konumu. Eagle 44'te bu sayede, tek başına seyir imkanı da ortaya koymuş oluyor. Kokpitte yer alan geniş tik ve rahat yastıklarla donatılmış oturma gruplarında, 8 kişilik bir grup rahatça yelken seyrine dahil edilebiliyor. Kokpitte aynı zamanda mağundan geniş bir masa da yer alıyor. Masada bir lavabo ve bar kutusu var.

Yelkenlinin iç kısmında ise, iki kişinin yatabileceği geniş, V-şeklinde bir yatak bulunuyor.

Eagle 44..

Eagle 44'ün muhteşem dengeli seyir imkanı sunan modern yapılı salması 1.35 metre. Nispeten kısa salması sayesinde sığ sulara girmek mümkün. İçten arabalı anayelken direği ise, anayelkeni son derece kolay basma imkanı sunuyor. Performansa daha da önem veren alıcılar için, 2 metrelik salma seçeneği de mevcut. Ek olarak karbon direk ve karbon-kevlar yelken seçenekleri de var.

Eagle 44...

Teknik özellikleri:

Length

:

13.33 m

Deck/hatches

:

Teak deck with flush hatches

Beam

:

2.76 m

Cockpit

:

Selfdraining with teak floor

Draft

:

1.35 / 2.00 m

Interior

:

Mahogany finish

Waterline-masttop

:

16.35 m

Berths

:

2 to 4

Construction

:

Foamcore epoxy

Motor

:

Volvo D1-20 hp saildrive

Displacement

:

5075 kg (1920 kg ballast)

Tanks

:

60 lt diesel (sts), 50 lt black water

Sails

:

72 m2


 

60 lt fresh water

CE category

:

C (shore and coastal)


 

 

Design

:

Dykstra Naval Architects

Eagle 44....

www.leonardoyachts.com

megayachttransport.com  

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder