Satılık Tekneler

E-Iguana 29
12.12.2016 E-Iguana 29 Yeni E-Iguana 29 aslında tam anlamıyla bir bukalemun. Denizde 40 knot sürate erişebilen E-Igunana 29, karaya yanaştığında yine elektrik motorlarının gücü sayesinde, gövdesinden paletlerini indirerek karaya çıkabiliyor. Iguana, biçim değiştirme özelliğini iki ayrı itiş sistemi sayesinde gerçekleştiriyor. Karbon fiber planing gövde yapısına sahip olan tekne, 300 beygirlik kıçtan takma motora sahip. Üç adet elektrik motoru ise, teknenin ‘iniş takımlarını’ çalıştırmak için kullanılıyor. Elektrik motorlarının gücü ise batarya hücrelerinden geliyor. 

E-Iguana 29

E-Iguana 29’da kullanılan bataryalar, temelde su soğutmalı bir sisteme sahip. Bu sistemin patenti de var. Iguana’nın mühendis şefi Florent de Labarre bu sistemi şu cümlelerle açıklıyor; ''Bir ısı pompası sayesinde bataryalar son derece verimli bir şekilde ısıtılıp soğutulabiliyor. Bu sistem bataryaların menzilini ve servis ömrünü uzatıyor. Bu teknolojiden önce güvenlik riski sebebiyle elektrik itiş sistemleri tercih edilmiyordu.''

E-Iguana 29.

Bataryalar 110 saatlik bir kullanım sağlıyor. Üç fazlı elektrik motorları da 30’ar beygir güç üretebiliyor. Tıpkı gerçek bir iguana gibi, bu tekne de suda, karada gittiğinden daha hızlı ilerliyor. Karada paletler üzerindeki sürati saatte 4,5 mil.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder