Satılık Tekneler

Dykstra Naval Architects’ten Aquarius 56 M
12.12.2014 Dykstra Naval Architects’ten  Aquarius 56 M
Dykstra Naval Architects, 56 metrelik muhteşem bir yelkenli siparişi aldığını açıkladı. Klasik tasarım, çift direkli yelkenli siparişini, Amerikalı bir çift kendileri için verdi. Dykstra Naval Architects şirketinin tasarlamasını istedikleri yelkenlinin iç tasarımını, Mark Whiteley Design yapacak ve üretimi Hollanda da Royal Huisman tarafından tamamlanacak. 

Dykstra’dan Thys Nikkels: ‘Zarif bir gövde tasarladık. Şık ve klasik görünümlü ve bir o kadar da Dünya çapında, seyir yapabilecek şekilde denizci bir gövde oldu. Modern su altı yapısına ek olarak, çift direkli armasında cömert yelken alanı ortaya koyduk. Bucktet Regatta’da onu yarışırken görmemiz kuvvetle muhtemel. Ancak laser, su kayakları, rüzgar sörfleri ve bisikletler gibi eğlence araçlarının da taşınabileceği düşünülünce adeta bir ev gibi.’ dedi.

Dykstra Naval Architects’ten  Aquarius 56 M

Karbon arması, devasa yelken alanlarıyla birlikte lacivert bordasıyla düşük profil çizen gövdesi, mükemmel bir uyum içinde. Orta güvertesinde geniş salon alanı, üst tarafta ise güneşlenme kanepelerinin bulunduğu alan yer alıyor. 184 feet boyundaki bu yelkenlide, aynı zamanda 6.2 metrelik servis botu saklama bölümü de düşünülmüş. 3 metrelik yandan giriş platformu, yelkenlinin bir diğer konfor odaklı özelliklerinden. Genişçe gölgelenen ana kokpitte çift dümen istasyonu bulunuyor. Kokpit kısmı, ön tarafında yer alan cam güverte salonuna direkt bağlanıyor. 

Özel olarak konumlanan tekne sahibi kabini, özel bir güverte evine ve kokpite sahip. Konaklama unsurları arasında üç adet suit misafir kabiniyle birlikte, medya odası ve tam donanımlı spor salonu da var. 

Aquarius ismiyle suya inecek olan bu 56 metrelik yelkenli, sahiplerine 2017 sonbaharında teslim edilecek. 


Kaynak: http://www.gdnp.nl/ 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder