Satılık Tekneler

Düsseldorf International Boat Show 2017
24.01.2017 Düsseldorf International Boat Show 2017 Dünyanın karadaki en büyük uluslararası yat fuarı, Düsseldorf’ta kapılarını 21 Ocak 2017 günü açtı. Almanya’nın Düsseldorf kentinde devam eden Uluslararası Yat Fuarı’na bu yıl 70 ülkeden bin 800 firma katılırken, Türkiye 38 dernek, kuruluş ve firmayla temsil ediliyor.

Düsseldorf International Boat Show 2017

Boot Düsseldorf” olarak ya da sadece “boot” olarak da bilinen Düsseldorf International Boat Show, dünyanın en prestijli denizcilik fuarı unvanını sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuar, Ocak ayının son günleri Almanya’daki Messe Düsseldorf salonlarında 21 - 29 Ocak 2017 tarihleri arasında açık bulunacak. 

65 farklı ülkeden yaklaşık 1.800 katılımcı firmanın ürünlerini sergiledikleri fuarda, yelkenli ve motor yatlarınyanı sıra balıkçılık, jet ski, kano, kürek, kitesurf, yelkencilik, surf, dalış, turizm, su kayağı, motor sporları gibi deniz sporları bölümleri de yer alıyor.

Düsseldorf International Boat Show 2017. Düsseldorf International Boat Show 2017..

Fuara katılan firmaları ziyaret eden, Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Turizm Ataşesi Osman Şahin; Türkiye turizmi denildiğinde artık sadece deniz, kum, güneş turizminin akla gelmediğini, son yıllarda yelkenli, deniz sporları ve kış turizmi gibi alternatif tatil yöntemlerinin de ön plana çıktığını söyledi.

Fuardaki Türkiye standında açıklamada bulunan Şahin; Ocak - Kasım 2016 döneminde Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısının 24 milyon 50 bin 56 kişi olduğunu, aynı dönemde en çok ziyaretçi gönderen ülkelerin sırasıyla, yüzde 15,64 ile Almanya, yüzde 8,49 ile Gürcistan ve yüzde 6,99 ile İngiltere olduğunu ifade etti.

Düsseldorf International Boat Show 2017...

Türkiye'nin çok farklı ve zengin tatil alternatifleri sunduğuna işaret eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye genellikle deniz turizmi destinasyonu olarak tanınmış olsa da, son yıllarda kış, kültür, spor gibi birçok alternatif turizm türü için de farklı bir tatil destinasyonu olarak öne çıkmaktadır. Coğrafi koşulların etkisiyle farklı iklim türlerinin aynı anda yaşanması, tatilciler için farklı aktiviteleri bir arada yapma fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye'de her gelir grubundan turiste hitap edecek, lüks restorandan pansiyona kadar çok çeşitli konaklama ve tatil seçenekleri vardır. Bu özellikler Türkiye'yi dünyanın gözde tatil destinasyonlarından biri haline getirmiştir.”

Düsseldorf International Boat Show 2017,

Avrupa’da yaşayan Türklere de seslenen Şahin; “Özellikle Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarımızı ‘Bir Alman komşunu al Türkiye’de tatilini yap’ sloganıyla ülkemize davet ediyoruz. Gelsinler görsünler, güzellikleri kendileri bizzat yaşasınlar.” ifadesini kullandı.

Her yıl 200 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuar, bu yıl 29 Ocak 2017 tarihine kadar gezilebilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.