Satılık Tekneler

Dünyanın ilk titreşimli sualtı tekne temizleyicisi piyasada
03.01.2013


Yeni Waveblade sualtı temizleyicisi teknelerimizin gövdesini temizleme yöntemimizi değiştirmekle kalmayacak, bir İskoç bankasının 550.000 £ yatırımı sayesinde bu buluş petrol, doğalgaz ve deniz taşımacılığı sektörlerinin de ilgisini çekecek şekilde geliştirilecek.

Bu şık ve kompakt cihaz değişik kullanım alanları için birçok değişebilir başlıkla satılıyor, ve teknenin altına yapışmış olan dragana, yosun gibi deniz organizmalarını çok gönderdiği çok yönlü titreşim sayesinde temizliyor. Her türlü tekne gövdesinde kullanılabilen cihaz, aynı zamanda pervane, şaft ve kuyruk gibi bölgelerde biriken organizmaları hem su kesimi üstünde hem de altında kolayca temizliyor.

Ürünün patent sahibi olan firma, cihazın fiberglas, ahşap, saç, jelkot, alüminyum, plastik ve pvc gövdelerde, şişme botlarda ve pervane, şaft, kuyruk, trim, bow thruster gibi parçalarda kullanılabileceğini belirtiyor.  Bunun yanında gelecekte cihazın beton temellerde, sualtı borularda, çelik konstrüksiyon yapılarda, iskele kazıklarında ve plastik iskelelerde de kullanım alanı bulacağını belirtiyorlar.


Dünyanın ilk titreşimli sualtı tekne temizleyicisi piyasada 

Waveblade’in en önemli özellikleri 4,5 metreye kadar su geçirmez olması ve teknedeki zehirli boyaya zarar vermemesi. Cihaz standard ve güvenli 12V DC bir güç kaynağıyla çalışıyor ve yüzeyden kolay ulaşım için 13,5 metrelik bir kabloya sahip.
Waveblade 4 ayrı başlıkla kullanılabiliyor:


3 inç çok amaçlı boyalı galvaniz saç kazıyıcı başlık (standart)
Düz ıskarpela kazıyıcı (standard)
Hassas yüzeyler için özel 3 inç kazıyıcı
Dar alanlar için yarım daire ve ıskarpela kazıyıcılar


Tüm kazıyıcılar boyalı galvaniz saç ya da paslanmaz malzeme olarak sipariş edilebiliyor. Waveblade’in birçok temizleme yöntemine göre çok daha çevreci olduğu kolayca görülüyor.  Kullanım kolaylığı sayesinde teknenizin gövdesini ilk günkü verimliliğine getirerek yakıt tasarrufu ve dolayısıyla karbon emisyonunu minimize eder. Temizliği su altında yapmak ayrıca tekneyi karaya çekme masrafını da ortadan kaldırmış olur.

Dünyanın ilk titreşimli sualtı tekne temizleyicisi piyasada 

Bu şaşırtıcı icadı geliştirmek için Waveblade Glasgow merkezli Kelvin Capital ve İskoç Yatırım Bankası ile anlaşarak 550.000 sterlin fon yarattı. Bu anlaşmayla Waveblade Ltd. ticari kullanım için yeni ürünler geliştirmek üzere yola çıktı. Firma amatör yatçılık sektöründeki tecrübelerinden yararlanarak global bir genişleme gerçekleştirip petrol, doğalgaz ve madencilik sektörlerinde de yeni kullanım alanları bulmayı hedefliyor.

Daha fazla bilgi için www.waveblade.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.