Satılık Tekneler

Dünyanın ilk ‘Denizaltı-Yatı’
22.03.2014 Dünyanın ilk ‘Denizaltı-Yatı’

Avusturyalı tasarım firması Motion Code, dünyanın ilk denizaltı yatı tasarımını açıkladı. Daniel Harding, Jr. imzalı bu ilginç tasarım rüzgar gücünü kullanan klasikler, güneş enerjili plastik gemilerden çok daha farklı bir konsept. Hepsinin aksine sadece yüzmekle kalmayan aynı zamanda suyun altında da seyir yapmak üzere ortaya çıkan tasarımın ismi Migaloo.

Dünyanın ilk ‘Denizaltı-Yatı’

Migaloo 377 feet uzunluğunda. Tüm diğer lüks motoryatlar kadar lükse ve zevklere hismet etmesinin ötesinde hiç birinin sağlayamadığı kadar ‘gizliliği’ sağlamayı garanti ediyor. Silindirik yapılı gövdesi modern donanma denizaltılarını andırıyor. Güvertesinde yer alan yüzme havuzu, barı, güneşlenme alanları ve helikopter pisti sayesinde ise askeri görünümden tamamen uzak. Güverte kısmında yer alan tüm eşyalar, deniz altında seyri için güverte altına saklanıyor ve yüzme havuzunun tabanı yükselerek havuzu ortadan kaybediyor.

Bu lüks denizaltının içinde baş tarafta yer alan ana kabinin yanı sıra 8 adet VIP suit, sinema salonu, kütüphane, spor salonu ve oyun odası yer alıyor. Acaba Migaloo tasarımı gelecekte ‘batacak’ mı yoksa ‘yüzecek’ mi?
www.yachtingmagazine.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.