Satılık Tekneler

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !
05.04.2013

1. Wally 118

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Wally Yachts'ın mükemmel çekicilikteki sürat teknelerinin amiral gemisi olan Wally 118, markanın adını en tepelere çeken unsur olarak kabul görüyor. Üç adet gaz tribününden 17bin beygirlik itiş gücüne erişiyor. Bu güçle denizde 60 knot sürate ulaşan Wally 118, burun yapısının küt olmasıyla yumuşak bir seyir hissi ortaya koyarken, son derece sivri yapısıyla uzun süre seyir yapabilme imkanı yaratıyor. Wally 118 ile müthiş performansla birlikte, lüks standartların da sınırlarını zorlanıyor. Aşırı 'robot' görünümünden çekinen alıcılar, Wally'nin diğer 55 modeliylede fazlaca tatmin olabilir.


2. Riva 63 Virtus

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Sürat teknelerinde göz ardı edilemeyecek yegane gerçek, üstü açık olanlarının daha eğlenceli olduğudur. Riva tersanesinin en büyük üstü açık yatı olan 63 Virtus, dünya genelinde en beğenilen sürat teknelerinin başında geliyor. Klasikleşmiş Vertigo modelinin hatlarını taşıyan 63 Virtus, kullanıcılarına üstün konaklama standartlarıda sunuyor. Aynı zamanda iki geniş üst güvertesi olan bu sürat teknesinin, dingi için garajıda var. 


3. Goldfish 50 Ocean

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Genellikle ürettiği muazzam botlarla tanınan Goldfish'in, bu sefer sert maddeden ürettiği yeni sürat teknesi 50 Ocean, serisinin en büyüğü oldu. Bir açıkdeniz teknesi kadar süratli olan bu yeni sürat teknesi, ikiz 1120 beygirlik makineleriyle Avrupa'da yılın sürat teknesi seçildi. 60 deniz mili sürate çıkabilen 50 Ocean, yüksek stili ve 'ateşli' görünümüyle bir süperyat atmosferi yaratıyor. 


4. Pershing 82

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Son derece başarılı bir model olan Pershing 80'in devamı niteliğindeki Pershing 82, İtalyan firmanın meşhur kalitesini, şıklığı ve sportif hatlarıyla alıcısına sunuyor. Yeni ve göze batmayan üst güvertesine, tamamen karbon merdiveninden ulaşılıyor. Üst güvertenin aksine, herşeyin daha 'abartılı' kullanıldığı alt güvertesi, Poltrona Frau marka ile donatılmış. İkiz 2435 beygirlik MTU M93 makineleriyle 300 deniz mili yol gidebilen 82 feetlik yat, maksimum 45 knot sürat görebiliyor.


5. Mochi Craft Dolphin 74 Cruiser

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Toplam 18 yolcuyla 330 deniz mili yol gidebilen Mochi Craft Dolphin 74 Cruiser, son derece pratik olmasıyla öne çıkıyor. 26 knot seyir süratine sahip Dolphin 74, önceki Maxi Dolphin modeline göre daha uzun bir flybridge'e sahip. Sonderece 'sevimli' bir tasarıma sahip bu motoryat, iki adet MTU V10 2000 M92 veya yine ikiz MTU M94 makine seçenekleri sunuyor. 


6. Azimut 62S İtalia

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Azimut'un en ünlü ve başarılı motoryatlarından olan bu dizaynın, 150. yıl şerefine ürettiği 62S Italia modeli, en 'çekici' tasarımlardan bir tanesi. Orijinal 62S'e kıyasla, geliştirilmiş dümen kontrolü ve çok daha efektif olan alt güverte düzeniyle fark yaratıyor. En önemli fark ise, önemli ölçüde arttırılmış gücü ve performansı, dümen kontrolünden asla ödün verilmeden geliştirilmiş olması. Agresif hatlara ve açılabilen sert tavana sahip olan 62S Italia, son derece konforlu ana kamarasıyla harika bir motoryat.


7. Itama 75

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Üstü açık sürat tekneleri üretimiyle ünlü İtalyan firma Itama'nın en büyük modeli olan 75 feetlik bu teknede yine üstü açık bir dev sürat teknesi. E-Type Jaguar'ı andıran burnu, dar ve uzun gövde yapısın ile tam 42 knot sürate çıkabiliyor. Açık kokpiti, yenilikçi, modern alt güverte düzeni (2-3 kabin seçenekli) ile Itama 75 fark yaratıyor.


8.Windy Dubois SR52 Blackbird

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Yat tasarımcısı Ed Dubois ile Windy Boats firmasının ortak ürünü olan Dubois SR52 Blackbird, ilk olarak 2010 Cannes Boat Show'da görücüye çıkmıştı. Üç adet IPS 600 motora sahip bu müthiş tekne, 480 deniz mili yol yapabiliyor. Güçlü motorları sayesinde 46 knot sürat yapabilen sürat teknesi, Windy firmasının üstün dümen kontrolü özelliğine başarılı bir şekilde sahip. Teknede su sporları, sosyal faaliyetler için son derece uygun geniş bir güverte düzeni kurulmuş. 


9. Baia One Hundred

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

Son derece 'farklı' bir tasarıma sahip olan bu İtalyan motoryatın farklı yapısıyla öne çıkıyor olması hiç şaşırtıcı olmasa gerek. Sportif görünümü ve yüksek performansı, Mohikan tarzı saç kesimiyle enteresan bir uyum içinde. İki veya üc adet 2650 beygir gücünde MTU makine seçeneklerine sahip motoryat 50 knot sürate çıkabiliyor. Tamamen temperli cam kullanılan tavanı, ferah ve aydınlık bir iç atmosfer sunarken, geniş bir görüş açısıda yaratmış durumda. Tamamen seyir konforu ve etkin seyir amacıyla optimize edilmiş gövdesi, sanki 100 feetlik bir süperyatta seyir hissi veriyor. 


10. Riva 122 Mythos

Dünya'nın en seksi 10 Power Yat'ı !

İtalyan Riva firmasının ürettiği en büyük aluminyum gövdeli motoryat olan 122 Mythos, öncelikli olarak yakıt ekonomisi ve uzun seyir kapasitesi sunabilmesi için tasarlanmış. Aktif denge sistemiyle, gelişmiş trim özelliğine sahip motorat, 37 metre boyu ve 7.6 metre genişliğiyle 27 knot süratle seyir yapabiliyor. İkiz MTU V12 4000 M 93L makinelere sahip 122 Mythos, sınıfının motoryatlarına kıyasla performansa değil, seyir etkinliğine odaklı bir motoryat. 122 Mythos'un üç, dört, beş kamara seçenekleri bulunuyor. Bunun yanı sıra panaromik iç mekanı, jakuzisi, ikinci dümen kokpiti ve dingi garajı standart özellikleri. 


 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.