Satılık Tekneler

Dünyanın En İlginç Yatı - Voronoi
28.12.2015 Dünyanın En İlginç Yatı - Voronoi
Güney Koreli tasarımcı Hyun-Seok Kim’un süperyatı Voronoi, tasarım ve yat meraklıları için belki de dünyanın en ilginç yatı. Meraklıları derinden etkileyecek olan megayatın üst güvertelerinde, Voronoi diyagramlarının düzensiz petek geometrik formları benzeri, şekiller kullanılmış.

voronoi

Eğlence amaçlı tasarlanan megayatın üst güvertelerinde golf sahası ve  jakuzili sıcak havuzlar bulunuyor. Kafes biçimli iç kapalı bahçelerde, ayrıca lüks havuzlara yer verilmiş. İç mekanlarında ise bir ev konforunu bulabilirsiniz.

voronoi-2

Hyun-Seok Kim imzasını taşıyan Voronoi, halen konsept tasarım aşamasında. Çelik ve alüminyum malzemeler kullanılarak üretilecek olan Voronoi'de 24 konuk ağırlanabilecek. Ayrıca konuklara hizmet vermek üzere de, 32 mürettebatın konaklaması için her türlü konfor düşünülmüş. 125 metre uzunluğundaki megayatın büyük ana salonu haricinde bir barı, konuklarına en üst düzey hizmeti verebileceği donanımlı mükemmel bir mutfağı, eğlenceler için lüks diskosu ve büyük bir yemek salonu bulunmaktadır.

voronoi-3

Güney Koreli tasarımcı Hyun-Seok Kim, çağdaş hatta çağın da ötesinde bir yat tasarımı için büyük bir ilgi ve tutku ile Voronoi megayatını tasarlamış. Hyun-Seok Kim, Voronoi'in tasarımında, 19. yüzyılda yaşamış Rus matematik profesörünün algoritmik diyagramından esinlendiği için, megayata bu ismi vermiş. Desen tasarlanırken katı bir yüzeydeki veya kütledeki gereksiz bölümler kaldırılarak, sağlam ve çok güçlü bir yapı elde edilmiş. Bu yöntem ile, mühendislik olarak daha hafif ama güçlü bir form elde edilmiştir.

Bal peteği görünümlü düzensiz kafes yapı, sıra dışı çizgilere sahip olan yatın üst güvertesinde benzersiz bir atmosfer yaratmaktadır. 125 metre boyundaki Voronoi 'da doğanın gerçek formları kullanılarak sıra dışı bir görünüm elde edilmiş.

voronoi-4

Voronoi'ın iç mekanlarındaki lüks yaşam, yatın beş güvertesine yayılmış durumda. İç mekanındaki kapalı yüzme havuzunda, tarihi İon tarzı kolonlardan esinlenilmiş. Yine bir başka nefes kesici mekanı ise benzersiz gökyüzü terası. Botanik bahçesi ve golf sahası ise, süperyatta doğa ile iç içe yaşamak isteyenlere sunulabilecek başka özellikleri.

voronoi-5

Tüm bu özellikler, bu sıra dışı tasarımlı megayatı anlatmak için yeterli değil. Hatta bu mega yatta acil durumlarda kullanılması düşünülen acil tahliye platformu bile çok özel bir tasarıma sahip. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder