Satılık Tekneler

Dünyanın En Çevreci Konteyner Gemisi : Barzan
03.04.2017 Dünyanın En Çevreci Konteyner Gemisi : Barzan Arap Nakliye ve Denizcilik firması UASC’nin vermiş olduğu 6 adet 18 bin 800 TEU’luk konteyner gemilerinden ilki suya indi. ‘Barzan’ isimli gemi, 6 gemilik sipariş serisinin ilki. Hyundai Samho Heavy Industries’in Mokpo, Güney Kore’deki tesislerinde inşa edilen gemi, dünyadaki en çevreci ‘ultra büyük’ konteyner gemisi sıfatını taşıyor. 

Barzan

Sınıflandırma birliği DNV GL’nin yeni ‘GAS READY’ sınıfının ilk üyesi olan Barzan, çevreci özelliğini bu şekilde tescillemiş oldu. Barzan’ın ardından inşa edilecek olan diğer 5 geminin yanı sıra, UASC’nin 15 bin TEU’luk 11 gemisi de bu en yeni eko-gemi jenerasyonu kapsamında GAS READY ibaresini alacak. Toplamda 18 bin 800 konteyner taşıma kapasiteli olan DNV GL sınıfı Barzan, ultra-büyük sınıfının bu yeni sertifikasyonuyla yakıt ve enerji verimliliği konularında adeta öncü. İtiş sistemleri ve verimlilik teknolojilerinin en yeni jenerasyonlarının kullanıldığı mega gemi, EEDI (enerji verimliliği tasarımı endeksi) 2025 sınırının %50 aşağısında. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.