Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Yat'ı Azzam Teslim Edildi
26.11.2013 Dünyanın En Büyük Yat'ı Azzam Teslim Edildi

Dünyanın En Büyük Yat'ı Azzam Teslim Edildi

Dünyanın en büyük motoryatı olarak inşası tamamlanan süperyat Azzam, Lürssen Yachts tarafından sahibine teslim edildi. 180 metre boyundaki devasa motoryat, deniz mühendisliğinde adeta çığır açıyor. 

Azzam, deniz endüstrisinin ne kadar hızla geliştiğinin muazzam bir göstergesi olmasının ötesinde, yapımının rekor zamanda tamamlanması, 30 knot sürate erişebilmesi gibi dikkat çeken özellikleriyle büyük yat üretiminde çıtayı hayli yukarıya çekiyor. 

Değeri 400 milyon paund'u bulan süperyatın yeni sahibi, dünyanın en büyük özel motoryatına sahip Roman Abramovich'i tahtından indirecek. Azzam'ın sahibinin açıklanmamasına ragmen, Arap kraliyetinden birisi olduğu tahmin ediliyor. Nauta Yachts tarafından, Mühendis Mubarek Saad al Ahbabi şefliğinde tasarlanan Azzam, boyutlarıyla, sahip olduğu üstün teknoloji ve performans oranıyla rekorlara imza atıyor. 

Dünyanın En Büyük Yat'ı Azzam Teslim Edildi


Azzam'ın bir yıllık proje aşamasının ardından yapımı sadece üç yılda tamamlandı. Bunların yanı sıra Azzam, 180 metre boyuyla 30 knot üzeri sürat yapabiliyor. Dünyanın en büyük motoryatı olan Azzam'ın 29 metre boyunda ve 18 metre genişliğinde bir ana salonu bulunuyor. İki adet gaz tribünlü ve iki adet dizel makineleri, toplamda 94 bin beygir güç üretiyor. Bu süper mega yatın iç tasarımını ise, Fransız tasarımcı Christophe Leoni üstlendi.Yapımı, bu boyutlarda bir projeye göre rekor bir sürede tamamlanandı.

http://www.luerssen-yachts.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder