Satılık Tekneler

Dünyanın en büyük trimaranında tek başına
30.10.2014 Dünyanın en büyük trimaranında tek başına

131 feet boyundaki dünyanın en büyük trimaranı ile Atlantik Okyanusu’nu tek başına geçecek olan Yann Guichard, 3500 deniz mili Route du Rhum’u tamamlamayı ve rekora imza atmayı hedefliyor.

spindrift2

131 feet, (40 metre) boyundaki dünyanın en büyük trimaranı olan Spindrift 2nin genişliği ise 77 feet yani 23 metre. Dev trimaran Spindrift 2, dokuz adet dünya rekoru kazandı. Dünyanın en hızlı açıkdeniz yarış yelkenlisi olarak geçen Spindrift 2’nin donanımında elektrikli vinçler bulunmuyor.

2 Kasım Pazar günü start alacak olan Route du Rhum yarışı, St Malo’dan Guadeloupe’a yapılacak. Route du Rhum 4 yılda bir düzenleniyor ve bu yıl 10. startını alacak. Bu sene Ultimate kategorisinde 8 trimaran start alacak. Trimaranların hepsi 30 knot üzeri süratlere çıkabiliyor. Her biri farklı amaçlar çerçevesinde tasarlandığından birbirinden farklı özelliklere sahip. Yetenek ve dayanıklılığın son raddelerde test edildiği bu yarışta, her biri için Guadeloupe’a ulaşmak başlı başına bir zafer sayılacak.

spindrift2

Yann Guichard özellikle çok gövdeli yelkenlilerde olmak üzere, 40 yaşına rağmen dünyanın en tecrübeli ve başarılı geçmişe sahip yelkencilerinden biri. Route du Rhum, Transat Jacques Vabre, Extreme Sailing Series, America’s Cup ve Vulcain Trophy gibi önemli tecrübelere sahip olan Yann Guichard 1997 ve 2008 yılları arasında Olimpiyat kampanyalarında yer aldı.

spindrift2YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.