Satılık Tekneler

Dünyanın en büyük süperyatı "Azzam", Almanya'da teslimata hazırlanıyor.
05.04.2013 Dünyanın en büyük süperyatı

Lürssen Yachts tarafından inşa edilen 180 metre boyundaki süperyat Azzam, Almanya, Bremen'deki tersanede suya indirildi. Değeri 400 milyon paund'u bulan süperyatın yeni sahibi, dünyanın en büyük özel motoryatına sahip Roman Abramovich'i tahtından indirecek. Azzam'ın sahibinin açıklanmamasına ragmen, Arap kraliyetinden birisi olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın en büyük süperyatı

Nauta Yachts tarafından, Mühendis Mubarek Saad al Ahbabi şefliğinde tasarlanan Azzam, boyutlarıyla, sahip olduğu üstün teknoloji ve performans oranıyla rekorlara imza atıyor. Azzam'ın bir yıllık proje aşamasının ardından yapımı sadece üç yılda tamamlandı. Bunların yanı sıra Azzam, 180 metre boyuyla 30 knot üzeri sürat yapabiliyor.

Dünyanın en büyük süperyatı

Dünyanın en büyük motoryatı olan Azzam'ın 29 metre boyunda ve 18 metre genişliğinde bir ana salonu bulunuyor. İki adet gaz tribünlü ve iki adet dizel makineleri, toplamda 94 bin beygir güç üretiyor.

Bu süper mega yatın iç tasarımını ise, Fransız tasarımcı Christophe Leoni üstlendi.Yapımı, bu boyutlarda bir projeye göre rekor bir sürede tamamlanan Azzam, 2013'ün ikinci yarısında sahibine teslim edilecek.

Dünyanın en büyük süperyatı

Dünyanın en büyük süperyatı

www.dailymail.co.uk/www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Böyle harikalara yorum yapılmaz....

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder