Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Rezidans Yatı “The World”
07.10.2016 Dünyanın En Büyük Rezidans Yatı “The World” Dünyanın farklı bölgelerine deniz seyahati yaparken evinizde yaşadığınız konforu yakalamak isterseniz, bu imkanı elde edebileceksiniz. The World lüks rezidans yatında 165 özel rezidans yer alıyor. Gezegendeki en ücra mevkilere veya en egzotik yerlere bir gemi ile seyahat ederken, özel rezidansınızda lüksün en üst düzeyini yaşayabilme fırsatınız oluyor.

The World

Yaklaşık 200 metre uzunluğundaki rezidans yatındaki stüdyo katların fiyatları, 1 milyon dolardan başlıyor. En üst düzeyde donanımlı süitlerin fiyatları ise 13 milyon dolara kadar çıkıyor.

The World 2

Lüks yatta 165 bağımsız rezidansa, dünyanın farklı bölgelerinden 130 aile sahip durumda. Bu rezidansların ancak çok az bir kısmı her yıl el değiştiriyor. Zaten, bu lüks yaşamın bir parçası olabilmeyi arzulayanlar için uzun bir bekleme listesi de oluşmuş durumda. Daireler ve süitler farklı ebatlarda, 2 veya 3 yatak odalı daireden 6 yatak odalı 12 kişinin konaklayabileceği, penthouse süite kadar farklı seçenekler sunuyor. Rezidans süperyatın bir de azımsanmayacak yıllık aidat ödentisi bulunuyor ve bu ödenti metrekareye göre belirleniyor.

The World3

The World
'un keyfini sürecek konuklar, en zorlu denizlerde seyahat ederken arzu ederlerse tenis kortlarında tenis oynayacaklar, 700 metrekarelik spa, spor salonu ve yüzme havuzunun keyfini sürecekler. Yattaki mahzende 12.000 şişe şaraptan arzu edecekleri lezzeti, görevli sommelier yardımı ile bulabilecekler.

The World4

Amerikalı ROW Management Ltd. tarafından işletilen 12 güverteli The World yatında, 6 restoran, pek çok bar, bir çay salonu, bir golf simülatörü, kütüphane ve sinema yer alıyor.

The World5

The World gemisinde seyir anında genelde 150 - 200 konuk bulunuyor. Rezidans sahibi olanlar ise, yılın 6 ayını yatta geçiriyorlar. 2002 yılında denize indirilen The World, o günden bu yana dünyanın farklı bölgelerinde 140 ülke ve 900 limanı ziyaret etti. Bu yıl Singapur ve Güney Asya’daki egzotik adaları gezdikten sonra, Maldivler ve Seyşel adalarına uğrayacak. Lüks okyanus gemisinin, gelecek yıl Nisan ayında Avrupa’ya ulaşıp tüm Akdeniz limanlarına uğrayarak, Ağustos ayında, İngiltere’nin Southampton limanında olması planlanmış.

The World6

270 mürettebatın hizmet verdiği geminin daha sonra ise, rotasında Dublin, Faroe Adaları, İzlanda ve Greenland bulunuyor. 2017 yılında 19 ülke gezecek olan lüks rezidans yatı, yılın bitiminden önce de Kanada, ABD ve bazı güney Amerika ülkelerine uğramayı planlıyor.

The World7

3 yıl süren inşası sonrasında 2002 yılında Norveç, Oslo’da denize indirilen The World ayın ilk seyahatine Portekiz’in Lizbon kentinden başlamıştı.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.