Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Megayat Rıhtımı: Porto Montenegro
07.03.2016 Dünyanın En Büyük Megayat Rıhtımı: Porto Montenegro
Karadağ marinası Porto Montenegro, geçtiğimiz günlerde 250 metre uzunluğundaki megayat yanaşma rıhtımının inşasını tamamladı. Porto Montenegro, İspanya’nın Barselona kentindeki One Ocean Port Vell marinasından 60 metre fazla uzunluğu ile, dünyanın en büyük megayat rıhtımına sahip marina oldu.

Porto Montenegro

Dünyanın en büyük megayatının 180 metre uzunluğundaki Azzam olmasına rağmen, 200 metre üstü pek çok konsept projenin de üretilmeye hazır olduğunu biliyoruz. Örneğin, Christopher Seymour’un 220 metre uzunluğundaki Double Century megayat projesi, Fort Lauderdale merkezli 4Yacht brokerlik firmasında halen sergilenmeye devam ediyor. 4Yacht brokerlik firması, 2014 yılında da 222 metre uzunluğundaki Triple Deuce projesinin sunumunu yapmıştı. Bu projenin gerçekleşme maliyetinin 1 milyar doların üstünde olması nedeniyle, üretimine daha başlanılamadı. 

megayat-rıhtımı

2015 yılında Double Century konsept projenin duyurulması sonrasında, yat medyası bir kez daha projektörlerini “giga yat” dönemi ürünlerine çevirdi.

megayat-rıhtımı-2

Karadağ’daki Porto Montenegro marinasının, 250 metrelik megayat rıhtımını duyurması sonrasında endüstri ve medya yeniden geleceğe ait mega veya giga yatlara ilgisini arttıracaktır. Ancak, 250 metrelik rıhtımın ilk başlarda 125 metre uzunluğundaki iki megayata ev sahipliği yapması daha gerçekçi olacaktır. Bugünkü koşullarda, 250 metre uzunluğunda sadece bir tek giga yatın bu rıhtımı kaplaması imkansız durumda görünmektedir.

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder