Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük LEGO Teknesi :Jubilee Seaways
05.09.2016 Dünyanın En Büyük LEGO Teknesi :Jubilee Seaways Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de, dünyanın en büyük LEGO gemisi, ilk kez üzerindeki örtüsü kaldırılarak sergilenmeye başlandı. Jubilee Seaways adı verilen lego gemi, Jesper Aagesen tarafından, Avrupa’nın en büyük feribot taşıma şirketlerinden birisi olan Danimarka merkezli, DFDS şirketinin 150. kuruluşu için özel olarak yapıldı. Gemi, şirketin yeni merkez binasında sergileniyor. 

Jubilee Seaways-Lego

Lego gemi tasarımında şirketin halen kullanmakta olduğu feribotlar yerine, geleceğe ait tasarıma sahip feribot kullanılarak, şirketin geleceğe verdiği önem vurgulanmak istendi.

Yeni sergilenmeye başlayan lego gemi için, Guinness World Record başvurusu yapıldı ve bugüne kadar üretilmiş en büyük lego gemi olarak tescil edildi.

Jubilee Seaways-Lego2

Dünyanın en büyük lego gemisi unvanını kazanan gemi için, DFDS şirketinin 20 farklı ülkede ve 75 farklı noktada çalışmakta olan 7.000’den fazla çalışanı görev aldı ve bu parçalar gemiye yaklaşık 900 saatte monte edilerek rekora ulaşıldı. 12 metreden biraz daha büyük olan (39,5 feet) lego geminin ağırlığının ise, yaklaşık 3 ton olduğu belirtildi.

Jubilee Seaways isimli lego gemi, şirketin Avrupa’daki farklı etkinliklerinde sergilenmeye devam edecek. İlk olarak 26 - 29 Ağustos 2016 tarihlerinde, İngiltere’nin kuzey batısındaki Blyth kentinde düzenlenen Tall Ships Regatta’da sergilendi.

Jubilee Seaways-Lego3

Lego gemi Jubilee Seaways, Avrupa gezisi sonrasında Ekim ayında yeniden İngiltere’ye dönecek ve Londra ile Dover’de sergilencek. Daha sonra ise Danimarka’nın Kopenhag kentindeki, LEGO World içindeki bir sergi salonunda görülebilecek.

Jubilee Seaways öncesinde, dünyanın en büyük lego gemisi ünvanı Amerika’nın Minneapolis kentinden Dan Siskind’e aitti. Dan Siskind, 25,5 feet uzunluğunda Amerika Birleşik Devletleri Donanmasının efsane savaş gemisi USS Missouri’yi inşa etmişti.

Jubilee Seaways-Lego4

Sayılarla Jubilee Seaways:

- 1.015.000 LEGO parçası kullanılarak Jubilee Seaways gemisi inşa edildi.
- 7.000 DFDS çalışanı dünya rekorunun kırılması için ekipte görev aldı.
- 20 farklı ülkeden çalışan bir araya gelerek rekora imza attılar.
- 2.860 kg ağırlığındaki Jubilee Seaways için, 500 kg. ağırlığında çelik kafes kullanıldı.
- 12,035 m uzunluğundaki devasa lego gemi, 2,72 metre yüksekliğinde ve 1,67 m genişliğinde.
- 900 saatte üretilerek, dünyanın en büyük lego gemisi unvanı kazanıldı.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder