Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisi Teslim Edildi
29.03.2017 Dünyanın En Büyük Konteyner Gemisi Teslim Edildi Japon konteyner nakliye devi Mitsui O.S.K. Lines (MOL), dünyanın en büyük konteyner gemisini teslim aldı. 20 bin TEU kapasiteli mega geminin ismi MOL Triumph

MOL Triumph, Samsung Heavy Industries’in Güney Kore’deki tesislerinden dün ayrıldı. Geminin inşası yaklaşık 15 ay kadar sürdü. Mega geminin ismi, 15 Mart’da düzenlenen suya indirme töreninde verildi. Dünyanın en çok konteyner taşıma kapsiteli gemisi olan MOL Triumph, 400 metre boyunda. Genişliği 58,8 metre olan gemi, 20 ayak konteynerdan 20 bin 150 adet taşıyabiliyor. MOL Triumph, 20.000 TEU sınıfına giren dünyadaki 6 geminin yer aldığı listede birinci sıraya yerleşti. Geminin siparişi Şubat 2015’de verilmişti. 

MOL Triumph, THE Alliance’ın Asya’dan Avrupa’ya olan ticaretinde rol alacak. İlk seyri Xingang’dan Dlian, Qingdao, Shangai, Ningbo, Hong Kong, Yantian ve Singapur rotalı olacak. Sonrasında Süveyş kanalını geçerek Tangier, Southampton, Hamburg, Rotterdam ve Le Havre rotasını izleyecek ve Asya’ya geri dönecek. 

Yeni nesil 20 bin TEU sınıfı gemiler, birçok gelişmiş enerji tasarrufu sağlayan teknolojilerle donatılıyor. Bunların başında su kesimi boyası, yüksek verimli pervane ve dümen palaları, gövdeye yerleştirilen finler ve optimize edilmiş gövde formu geliyor. Tüm bu unsurlar alt alta toplanınca ortaya, %25 - 30 arasında daha az karbondioksit salınımı ve yakıt tüketimi yapan gemiler ortaya çıkıyor. Üstelik bu kıyaslama 14 bin TEU’luk gemilere göre yapılıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder