Satılık Tekneler

Dünya Yachts'ın Büyük Başarısı
29.09.2015 Dünya Yachts'ın Büyük Başarısı
Türk yat endüstrisinin en büyük oyuncularından biri olan Dünya Yachts, 105 metre uzunluğunda bir yat üretecek.

axioma

Monaco Yacht Show’un son gününde, Yachting Partners International firmasının satış müdürü Russell Crump ile Dünya Yachts firmasının sahibi ve CEO’su Sedat Ergün, Ken Freivokh tasarımı yapılan 105 metre uzunluğundaki yeni bir süperyatın inşası için bir niyet mektubu imzaladılar. Yeni süperyatın detay projelerinin yapılması, mühendislik hesapları sonrasında imalata başlanacağı ve teslimatın ise 2020 yılında yapılması planlanıyor. Dünya Yachts tarafından üretilecek olan süperyat tamamlandığında Türkiye’de üretilmiş en büyük yat olacak.

Russell-Crump-sedat-ergün

Yachting Partners International ve Dünya Yachts arasında imzalanan niyet mektubu, Monaco’da sergilenen yine Dünya Yachts tarafından 2013 yılında denize indirilen 73 metre uzunluğundaki Axioma (ilk ismi Red Square) süperyatının güvertesinde imzalandı. 73 metre uzunluğundaki Axioma üretildiği yıl charter olarak kullanılmak amacıyla yedi milyon dolara satılmıştı. Yat sahibinin yeni projelere yönelmesi nedeniyle süperyat, yeniden satışa sunuluyor. Yatın satış işlemlerini üstlenen Yachting Partners International, satışa çıktıktan sonra 48 saat içinde iki ciddi teklif aldı.

Ken Freivok

İddialı dış tasarımı ve yapısal cam pencereleri ile yeni 105 metre uzunluğundaki proje, bir başka Ken Freivokh tasarımı olan 88 metre uzunluğundaki Blade süperyatı ile benzer özelliklere sahip olacak. Blade süperyatı da Dünya Yachts tarafından Tuzla’daki Ursa tersanesinde üretilmişti. 

blade

Niyet mekbunun imza töreninde Dünya Yachts adına konuşan Sedat Ergün; “Bize göre Dünya Yachts ve Ursa Tersanesi yüksek kaliteye sahip bir uygulamacı. Amacımız, en iyi özellikleri, en iyi mühendislik hizmetlerini, en iyi uluslararası tasarımcıları ve taşeronları bir araya getirmek. Hala Türkiye’de yat inşası finansal açıdan avantaj sağlayabilir durumda.” dedi.

dünya-yachts

Yachting Partners International firmasının satış müdürü Russell Crump ise; “Bu süper yat “Passenger Yacht Code' serfifikasına sahip olacak ve 12’den fazla konuğu ağırlayabilecek. Axioma süperyatında denenen kalitesi ve başarısı sonrasında Dünya Yachts ile daha büyük, daha iyi ve daha muazzam bir süperyat için yat sahibi, biz ve Sedat Ergün bir araya geldik.” dedi.
 
www.dunyayachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.