Satılık Tekneler

Dünya Finali’nde İki Türk Yelkenci
21.10.2016 Dünya Finali’nde İki Türk Yelkenci Yelken dünyasındaki genç yeteneklerini keşfetmek için geçtiğimiz senelerde hayata geçirilen, Red Bull Foiling Generation yelken yarışının ikinci ayağı, 13 - 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşmişti. Birbirinden yetenekli 32 genç yelkencinin Kalamış’taki mücadelesini kazanan Yaşar Doğa Arıbaş - İbrahim Balanlı ekibi, ülke şampiyonu olarak dünya finaline gitme hakkı kazanmıştı. Red Bull Foiling Generation’ın Dünya Finali, 22 - 23 Ekim 2016 tarihlerinde Rhode Island, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek.

Red Bull Foiling Generation

13 - 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan ve Türkiye’nin birbirinden yetenekli genç yelkencilerinin dünya finaline katılmak için kıyasıya mücadele ettiği yarışı, Yaşar Doğa Arıbaş ve İbrahim Balanlı ikilisi kazanarak Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme hakkı elde etmişti. Bir ayağı Türkiye olmak üzere, Almanya, İsviçre, Hollanda, İspanya, Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam 8 ayak olarak düzenlenen serilerin kazananları, 22 - 23 Ekim 2016 tarihleri arasında Dünya Finali’nde mücadele edecek. 

Türkiye’nin en başarılı sporcuları olarak, Amerika’daki dünya finaline katılmaya hak kazanan sporculardan İbrahim Balanlı ödülünü alırken; “Dokuz - on senelik yelken hayatımdaki en profesyonel organizasyonlardan biriydi. Hans Peter Steinacher ve Roman Hagara gerek yarışlar öncesi karada, gerekse antrenmanlar sırasında suda bize sürekli yardımcı oldular ve taktikler verdiler. Son dakikaya kadar bu bilgileri kullanmaya çalıştık ve sonunda da 1.liği elde ettik. ” diye konuştu. 

Yaşar Doğa Arıbaş - İbrahim Balanlı

Takım arkadaşı Yaşar Doğa Arıbaş’ da; ‘’Doğum günümde bundan güzel bir hediye alamazdım. Çok stresli bir yarıştı. Türkiye’nin en başarılı genç yelkencileri ile yarıştık ve şimdi Dünya finaline gideceğiz. Orada, diğer elemelerden gelen en iyi 7 takım ile karşı karşıya geleceğiz. Dünya finalinde de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz’’ diye konuştu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder