Satılık Tekneler

Ducati’den İlham Alan 320HP Wetcati
05.05.2015 Ducati’den İlham Alan 320HP Wetcati
Ducati’den ilham alan Wetcati denizlerde bir destan olabilir. Sıra dışı teknik ressam ve tasarımcı Bo Zolland tasarımı olan, göz alıcı Wetcati’de iki adet 1098 cc motor bulunuyor. Bu güç ile tahminen dünyanın en hızlı jetskisi olacak. Tabii ki, 1098cc dört zamanlı Ducati güç ünitesi 160HP güç ve 90.4 lbs. tork üretiyor. Böylece iki adet 1098cc motora sahip olacak Wetcati’nin toplam gücü, 320 beygir ve 180.8 lbs. torku gövdesinin altında gizli bulunacak.

Ducati’den İlham Alan 320HP Wetcati

Uzun zaman önce Kawasaki, denizlerin yaramaz çocuğu JS440 ile pazara girmişti. JS440 hafif, kıvrak, çevik ve eğlence dolu bir jetski. 

Ancak günümüzde deniz araçlarının kişiselleştirilmesi konusunda büyük değişimler yaşanıyor. Müşterilerin beklentileri değişti, kişiselleştirme büyüdü ve olgunlaştı. Jetski deniz araçları da gelişti; turbo şarjlı, pek çok seçenekler sunan, teknolojik olarak çok güçlü. Yani, jetski pazarı için “yaramaz çocuk” eskisi kadar cazip değil. 

Daha doğrusu modern motosiklet pazarı, hatta otomobil pazarında da benzer arayışlar, günümüzde geçmişe göre fazlasıyla artış gösterdi. Her sektörde olduğu gibi jetski sektöründe de, daha güçlü, daha özel seçenekleri göreceğiz.

Ducati’den İlham Alan 320HP Wetcati-1

İşte bu nedenlerle Zolland Design, AB tarafından bilgisayar ortamında geliştirilen tasarımlar jetski dünyasında büyük dalgalar oluşturdu. Wetcati'nin tasarım ekibi Zolland’ın yorumuna göre, ikiz 1098cc motorlar ile büyük olasılıkla dünyanın en hızlı jetskisi olacak. Wetcati'de toplam 320 beygir güç bulunuyor. Wetcati şimdiye kadar yapılmış, dünyanın çok iyi ve en hızlı jet skisi.

Kawasaki 310 beygir güç üretiyor. Bu durumda Wetcati, teorik olarak jetski pazarının yeni güç kralı olacak. Wetcati de Kawasaki 310X’deki gibi kompresörlü, turbo şarjlı kullanacak. 


Ducati’den İlham Alan 320HP Wetcati-2

Estetik olarak ise, ağırlıklı olarak Ducati’nin geleneksel görünümünü yansıtıyor. Motosiklet ile jetski arasındaki keskin çizgiyi, Wetcati tasarımı biraz daha yumuşatıyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.