Satılık Tekneler

Dubai'li ekiplere Sabotaj şüphesi
25.10.2014 Dubai'li ekiplere Sabotaj şüphesi

Dubai’li katamaranlara “müdahale şüphesi” organizasyon dışında kayıt yapan CCTV’lere takıldı. Alınan bilgilere göre CCTV kayıtlarında göre kimliği henüz belirlenmemiş iki kişi Victory teknesinin şanzımanını Cumartesi gecesi kurcalamışlar.

victory-italian gp

Geçmişte 2006 yılında İngiltere’de düzenlenen Honda serisi yarışlarında bir ekip rakibinin yakıt tankına su koyarken yakalanmıştı. O çağda bugün modern zamanlardaki gibi CCTV teknolojisi yoktu ama kaçmaya kalkan ekip yakalanmış ve 5 yıl yarışlardan men cezası almışlardı.

Geçtiğimiz hafta sonu İtalya’nın Terracina kentinde düzenlenen UIM Dünya Class 1 Powerboat Şampiyonasında benzer bir durum oluştuğuna dair kuvvetli şüpheler bulunuyor. Video kayıtlarının yarış yetkililerine ulaştırıldığına dair bilgilere içeriden ulaştık.

Geçen yılın şampiyonu ve bu yıl da şampiyonada lider durumda bulunan Victory takımı Cumartesi günü yapılan yarışı çok kolay kazanmıştı ancak hafta sonunun 2. yarışında Pazar günü şanzıman arızası nedeniyle kuşkulu bir şekilde yarışı terk etmişti.

victory-italian gp

Cumartesi günü sorunsuz bir yarış çıkartan ekip Pazar sabahı sıralama turlarında 4 tur attı ve bir önceki gün 2014 Avrupa Şampiyonu unvanını alan Arif Al Zaffain ve Nadir Bin Hendi ekibi sabah seansında 2:53.75 derece ile yarışa ilk sırada başlama hakkını kazandı.

CCTV kamera kayıtlarının yarış organizatörlerinin resmi görevlilerine teslim edildiğine dair bilgiler elimize ulaştı, ancak diğer yandan da Birleşik Arap Emirliklerinde şampiyona katılan ekibin başka hesapları olacağını da düşünmeden edemiyoruz. Class1 şampiyonasının bir sonraki yarışları, 2014 sezonu final yarışları 3-5 Aralık’ta Abu Dhabi’de BAE kuruluş kutlamaları ile birlikte yapılacak. Victory takımı kariyerlerinin 100. damalı bayrak zafer kutlamasını kendi evlerine, bu özel güne ertelemiş olabilir mi? Yoksa gerçekten bir sabotaj var mı?

Şüphesiz görevliler ve yetkililer ileri sürülen iddialardaki bulgulara, kanıtlara bakarak gerekli incelemeleri yapacaklar, bu aşamada bizim söyleyebileceğimiz sadece bir iddia, kesin bir suç, suçlu ve suçlama henüz bulunmuyor...YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder