Satılık Tekneler

Dubai International Boat Show Rekora Koştu
20.03.2015 Dubai International Boat Show Rekora Koştu
Ortadoğu’nun en lüks yatlarının boy gösterdiği Dubai International Boat Show, 3 – 7 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlendi. 23. kez düzenlenen Dubai International Boat Show’da satışların 50 milyon doları aştığı açıklandı. Beş gün süren, dünyanın en bonkörlerinin alışveriş yaptığı fuar 7 Mart Cumartesi kapandı. Kapanış sonrasında organizatörler, 50 milyon dolarlık satış bağlantısı yapıldığını duyurdular.

Dubai International Boat Show Rekora Koştu

Ortadoğu son yıllarda yatçılık sanayi için en umut verici piyasalardan biri oldu. Satışlar daha çok 40 metre üstü süperyatlarda gerçekleşti. Dubai’de alıcılar ise çoğunlukla Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden (GCC) geldi. Piyasa verilerini incelediğimizde son beş yılda satışların ikiye katlandığını görebiliyoruz. 2010 yılında 194 süperyat satılırken, 2014 yılında bölgede 412 süperyat satışı gerçekleşti.

Rakamlara baktığımızda hızla büyüme göstermesinin yanı sıra, Dubai ve çevre bölgedeki potansiyel alıcı havuzu da büyüme gösteriyor. Yaşayan dolar milyarderleri sayısı Forbes dergisine göre 2009 yılında 793 iken, 2015’te 1826 olarak veriliyor.

Dubai International Boat Show Rekora Koştu-1

Süperyatlar mega zenginler için bir aksesuar,bu nedenle Dubai International Boat Show'da lüks yat satışlarının bu kadar başarılı olması hiç de şaşırtıcı değil. Dubai International Boat Show, körfez bölgesinin hızlı büyümesinin kanıtı olarak, muhteşem süperyatların üreticileri ile her şeyin en büyüğüne ve en güzeline sahip olmak arzusunda olanlar için buluşma noktası oldu. Bu yıl ki Dubai International Boat Show  yat dünyasının gerçek bir moda defilesi olarak hafızalara kazındı.

Dubai International Boat Show Rekora Koştu-2

Dubai International Boat Show, 430 yat ve 54 farklı ülkeden 800 katılımcı firmanın yer almasıyla Dubai International Marine Club’da düzenlendi. Dubai International Boat Show sonrasında yapılan açıklamada 26.000 yerel ve uluslararası ziyaretçinin fuarı gezdiği ifade edildi. 

Dubai International Boat Show Rekora Koştu-3

Dubai International Boat Show sırasında verilen siparişler ve potansiyel alıcılar ile satıcıların doğrudan görüşme yapması, satışlardaki başarıyı getirdi. Dubai International Boat Show pontonlarında Lürssen, Blohm + Voss, Oceanco, Benetti, Amels ve diğerleri gövde gösterisi yaptılar. Dubai’deki ziyaretçiler sadece süperyatlar değil, aynı zamanda yelkencilik, deniz sporları, balıkçılık ve denizde keyif için her türlü ekipmanın en lüksünü en yenisini buldular.

Dubai International Boat Show Rekora Koştu-4

Dubai International Boat Show, üreticilerin yaptıkları kampanyalar ile alıcıları iştahlandırdıkları bir fuar olarak bilinir, bu yıl da farklı olmadı. Yerel satıcılar sadece süperyat satmakla kalmadılar, yeni firmaların bölge bayiliklerini de alma fırsatı elde ettiler. Yerel firmalar böylece bölgede daha farklı markalarla, daha güçlü hareket etme imkanı sağlayacaklar.
 
yatvitrini.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.