Satılık Tekneler

Dubai Grand Prix'in kazananı Philippe Chiappe oldu..
07.03.2016 Dubai Grand Prix'in kazananı Philippe Chiappe oldu..
Dünya Şampiyonu Fransız pilot Philippe Chiappe, binlerce seyirci önünde düzenlenen 2016 UIM F1H2O Dünya Şampiyonası açılış yarışı olan, 48 turluk Dubai Grand Prix’i kazandı.

Philippe Chiappe

CTIC F1 China Team pilotu Philippe Chiappe, harika bir start yaptı ve yarışı kazandı. Üç kez dünya şampiyonu olan İtalyan pilot Alex Carella, yoğun trafik içinde pek çok Fransız rakibini geçme teşebbüsüne girse de, Chiappe tecrübeli rakibine izin vermeyerek kariyerine bir yarış birinciliği daha ekledi.

Philippe Chiappe-2

Fransız pilot yarış sonrasında; “2016 yarış sezonuna bu şekilde başlamak, bizler için çok mutlu edici bir durum. Takım arkadaşım genç pilot “Leo” Xiong da, yarışı beşinci sırada tamamlaması takım için harika bir başlangıç oldu.Yeniden start verilmesi benim için sorun olmadı, önümüz açıktı. Fakat yarışın son turlarında, 1,96 km uzunluğunda olan bu küçük parkurda önümüzde çok fazla trafik oluştu, bu da bizi zorladı. Her şeye rağmen Alex’i ardımızda tutmayı başardık. Temmuz ortasında Fransa’nın Evian kentindeki yarışa cebimde 20 puan ile gitmek çok mutlu edici.” dedi.

Philippe Chiappe-3

Yarışta ikinciliği kazanan Alex Carella, tüm yarış boyunca sanki Chiappe’nin gölgesi gibiydi, ancak rakibini geçmeyi başaramadı. Alex Carella yarış sonrasında; “rakibime yaklaşmak ve onu geçmek için her şeyi denedim, ama olmadı. Fransa’da başarabilmek için biraz daha ekstra güce ihtiyacımız olacak, bunu da bulabileceğimizi umut ediyorum.” dedi. Team Abu Dhabi’nin diğer pilotu Thani Al Qamzi sıralama turlarında altıncı olarak yarışa başlamasına rağmen, yedinci turda yarış dışı kaldı ve puan alamadı.

Philippe Chiappe-4

Kendi evi Dubai’de yarışa katılan Victory Team pilotu Amerikalı Shaun Torrente, yarışa beşinci sırada başlamasına rağmen, başarılı bir yarış çıkartarak podyumun üçüncü basamağına çıktı. 

Yarışa başlayan 18 pilottan 13'ü ancak finiş çizgisini geçebildiği yarış sonrasında, UIM F1H2O Dünya Şampiyonası 2016 sezonunun ikinci yarışı için, 15-17 Temmuz arasında Fransa’daki Evian kentine rotasını çevirdi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder