Satılık Tekneler

Drive On Water (D.O.W.)
20.09.2016 Drive On Water (D.O.W.) Samsunlu mucit mühendis Yusuf Kahvecioğlu, suyun üstünde giden otomobil yaptı. Türk girişimci çılgın projesi ile, otomobilini tekneye dönüştürerek çok amaçlı kullanıma hazır hale getirdi. 

Drive On Water (D.O.W.)

Motoryatların yüksek fiyatlarından şikayetçi olan Samsunlu Türk girişimci, bu duruma karşı geliştirdiği ekonomik bir projeyle çözüm sunuyor. Mucidin geliştirdiği sistemdeki mekanizma yardımıyla, aracınızı sisteme bağlıyorsunuz ve suyun üzerinde tekne sürme keyfini yaşıyorsunuz. Mühendis Yusuf Kahvecioğlu'nun Kickstarter üzerinden başlattığı bu proje, Drive On Water (D.O.W.) adını taşıyor. Otomobil kullanıcılarının su üzerinde seyahat edebilmesine imkan sağlayan D.O.W., katamaran benzeri bir tasarıma sahip.

Tüm otomobiller ile birlikte rahatlıkla kullanılabilen D.O.W., gücünü otomobilin motorundan alıyor. Örneğin 150 beygir gücündeki otomobille birlikte kullanıldığında, 150 beygir gücünde bir tekneye dönüşebiliyor. Otomobillerin motoru haricinde elektrik sistemlerini de kullanan D.O.W.’u, otomobilin arkasına bir römork takarak istenen yere götürmek de mümkün oluyor. Şimdiye kadar 322 dolar fon desteği toplayan projenin üretime geçebilmesi için, 20 bin dolar fon desteği toplaması gerekiyor. D.O.W. yeterli fon desteğini toplayabilirse önümüzdeki yılın yaz aylarında 8.000 dolardan satışa sunulacak.

Drive On Water (D.O.W.)2

Karadenizli bir mucit tarafından Kickstarter'da bağışa açılan bu kampanya ile, otomobili olan herkes arabasını isterse suyun üzerinde de sürme şansı elde ediyor. Kurulan bir mekanizma yardımıyla aracınızı sal üzerindeki sisteme bağlıyorsunuz ve suyun üzerinde tekne sürme keyfini yaşıyorsunuz.

Aslında projenin çıkış noktası, günümüzde teknelerin çok pahalı olmasından kaynaklanıyor. Size keyif verecek bir geziyi yapabilmek için 10 binlerce lirayı, satın almak istediğiniz tekneye dökmeniz gerekiyor.

D.O.W. isimli bu mekanizmaya arabanızı yerleştiriyorsunuz ve motor bağlantılarını kuruyorsunuz. Yani teknik olarak arabanızı sürüyorsunuz ve D.O.W. onun suyun üzerinde batmamasını sağlıyor. Kullandığınız aracın gücü neyse, elinizde o güçte bir tekne oluyor.

Drive On Water (D.O.W.)3

Şimdiden bir prototip üretilmiş durumda ve çok sert olmayan havalarda rahatlıkla denize açılabiliyor. Kahvecioğlu’na göre bu işin herhangi bir riski de bulunmuyor. Projeye 1 dolar ile 8.000 dolar arası bağış yapabiliyorsunuz. Eğer 8 bin dolar bağış yaparsanız limitli sayıda olan D.O.W. (100 adet) size gönderiliyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.