Satılık Tekneler

Dr. Cem Bozkurt Özgürlüğe Yelken Açtı
19.03.2015 Dr. Cem Bozkurt Özgürlüğe Yelken Açtı
Türkiye’nin girişimsel kardiyoloji alanında dünya devi olma yolunda ilerleyen Alvimedica’nın, şirketin kuruluşundan itibaren üst yönetiminde CEO görevini üstlenen Cem Bozkurt görevinden ayrıldı.

Dr. Cem Bozkurt Özgürlüğe Yelken Açtı


Şirketten yapılan açıklamada CEO’su Cem Bozkurt’un “ailevi nedenlerle” görevinden ayrıldığı, yerine şirketin kurucu ortaklarından Vedat Alaton’un getirildiği ifade edildi. Leyla Alaton da CEO Yardımcısı olarak görev üstlendi. Dr. Cem Bozkurt’un ayrılması ile ilgili olarak yapılan açıklamada; Alvimedica’nın, 12 Mart 2015 tarihli üst yönetim kadrosu değişikliği ile hem Türkiye'deki hem de dünyadaki hızlı gelişimini yeni bir motivasyon ve güçle sürdürmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Dr. Cem Bozkurt Özgürlüğe Yelken Açtı-1

Ayrılış gerekçesi olarak şirket açıklamasında “ailevi nedenler” gösterilmesine karşın kendisi ile yaptığımız görüşmede Cem Bozkurt’un bir ailevi sorunu olmadığı, sorunun Alaton ailesinden kaynaklandığı açıklandı.
İshak Alaton’un büyük ortak olarak 2007 yılında kurduğu şirketten, küçük ortak olan Dr. Cem Bozkurt bu ayrılışla ortaklıktan da ayrıldı. İshak Alaton’un hisselerini Vedat Alaton ve Leyla Alaton’a devretmesini takiben, özellikle son bir yıldır bazı sıkıntıları olduğu ve hisselerinin devri konusunun anlaşması sonrasında Cem Bozkurt, ayrılık konusunun hızlı geliştiğini söyledi. Dr. Cem Bozkurt Alvimedica’nın hızlı büyüme sürecinde çok yorulduğunu, bir süre dinleneceğini, ailesine daha çok zaman ayıracağını ve yelken sporu ile ilgileneceğini ifade etti.

Dr. Cem Bozkurt Özgürlüğe Yelken Açtı-2 
Dr. Cem Bozkurt’un liderliğinde, yenilikçi anlayışı ile hızla büyüyen ve gelişen Alvimedica, dünyanın 90'a yakın ülkesinde doğrudan ya da temsilcilikleri aracılığıyla dünya devleri ile rekabet eden global bir marka haline geldi. Çatalca'daki modern tesisinde ürettiği girişimsel kardiyoloji alanındaki yeni nesil, minimal-invaziv medikal cihazları uzman hekim ve cerrahlara sunan Alvimedica; geçtiğimiz altı ay içerisinde iki ürünü için daha FDA onayı alarak dünyanın girilmesi en zor pazarlarından olan Amerika'ya da girmeyi başarmıştı.

Sağlık alanında global bir marka olmayı başarmış tek Türk firması olan Alvimedica, CEO’su Cem Bozkurt’un kararı ile hem marka bilinirliğini arttırmak hem de kalp sağlığı konusunda global farkındalık yaratmak amacıyla, dünyanın en çok izlenen yelken yarışı Volvo Ocean Race'de kendine ait teknesi ve takımı ile yarışarak adından söz ettirmeyi yıllar önce planladı.
 
Şirketin CEO’su Cem Bozkurt’un ileri görüşü ve büyük ufku sayesinde dünyanın en prestijli, en heyecanlı ve zorlu okyanus yarışı Volvo Ocean Race (VOR) yarışına katılan ilk Türk Takımı Alvimedica oldu. Üç yılda bir yapılan ve okyanus rallisi olarak görülen VOR'da; tek tip VO65 adlı teknelerle yarışan takımlar, 40 bin deniz mili boyunca dört okyanusu ve beş kıtayı geçerek 10 farklı limana uğrayacaklar. Her uğradıkları limanda da Alvimedica büyük organizasyonlar ile ismini duyurmaya devam ediyor.

yatvitrini.com 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Cem bey Çatalca'yı sağlık merkezi yapacağını 40000 kişinin geleceğini söylüyordu. Ne dedikleri ne de yeni yatırım oldu. Şirketini ve imkanlarını kendi hobisini gerçekleştirmek için kullandı galiba. Kalıcı başarılar için kurumsalda da başarılı kişilerin yelken sporunu girmesi lazım.

Burak Çakar

Yaptığı yolsuzluklar ortaya çıkınca şirketten atılmıştır.

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder