Satılık Tekneler

Doyle'dan Çığır Açacak Buluş!
15.08.2013 Doyle'dan Çığır Açacak Buluş!


Doyle, yelken üretim pazarında tüm hesapları değiştirecek bir yeniliğe imza attı. Stratis ICE adı verilen yeni teknoloji, hafiflik, yüksek performans ve dayanıklılık olmak üzere tüm can alıcı özelliklerde ilerleme sağlayarak hem performans hem de gezi yelkenlilerinde tercih sebebi olacak.

ICE, Doyle Stratis ekibi tarafından, tamamen yeni UHMWPE yani, Ultra Yüksek Moleküler Ağırlık Polietileni lifleri kullanılarak, son derece dayanıklı bu yelken zarı ortaya çıkarıldı. Spectra'nın bir türevi olan ve yüksek modüllü karbonun özelliklerine benzer yeni teknoloji, Doyle tarafından denizcilik alanında kullanılmak üzere tescil edildi.

Geliştirme sürecinde 100'ün üzerinde farklı yatta test edilen ICE, Team Korea (AC45), Reichel Pugh 51, Volvo 70, 37 metrelik Wally 107 gibi üst düzey yelkenlilerden muazzam geri bildirimler aldı.

Doyle Sails Yeni Zelanda direktörü Chris McMaster, 'Diğer lif seçeneklerinden gözle görülür şekilde hafif ve bir okadar dayanıklı bir yelken lifi piyasaya sürdüğümüz için son derece heyecanlıyız. Doyle ekibi bu ürün için uzun zamandır mesai harcadı ve şuanda ICE ile mükemmel performans seviyesine ulaştığımız için gururluyuz' dedi.

ICE'ın yerçekim ağırlığı sadece 0.97 iken, karbon lifinin ağırlığı neredeyse iki katı olan 1.8. Kevlar, Twaron ve hatta karbona kıyasla gergin yapısını daha zor kaybeden ICE, tüm esnetme denemelerinden elde edilen verilerle daha kuvvetli olduğunu kanıtladı.

http://www.doylestratis.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder