Satılık Tekneler

Dongfeng Race Team direk kırdı
30.03.2015 Dongfeng Race Team direk kırdı
Volvo Ocean Race 5. Ayağı’nda Dongfeng Race Team direk kırdı, ancak ekipte herkesin durumu iyi.

Dongfeng Race Team direk kırdı

Horn Burnu’nun 240 deniz mili batısında gerçekleşen olay, ekibin başına bugün geldi. 12 gündür yarışan; Auckland, Yeni Zelanda’dan start alıp Itaji, Brezilya’daki finişe doğru ilerleyen filoda Dongfeng Race Team önlerde gidiyordu. Hesaplara göre Horn Burnu’na yaklaşık 240 deniz mili mesafe kalmıştı. 

Dongfeng Race Team’in direği, yaklaşık 30 knot rüzgar eserken hiçbir belirti göstermeden bir anda kırıldı. Üçüncü gurcata hizasından kırılan direkten anayelken indirildi. Sadece ön yelken ile yoluna devam eden ve 27 knot süratlere çıkan Dongfeng Race Team, buna rağmen yarışa devam etmeme kararı aldı. Kazada kimseye birşey olmaması ve ekibin yoluna risksiz bir şekilde devam ediyor olması herkesi sevindirdi. Dongfeng Race Team şimdi Güney Okyanusu’nda, 28 knot rüzgarda karanlıkta seyrine devam ediyor. Rota ise Ushuaia, Arjantin. Yelken altında iki-üç günlük bir seyir ile Arjantin’e ulaşmayı planlayan ekip, hasarı tamir edecek ve bir sonraki ayağa hazır olacak.


Bu arada Türk bayraklı ekip Team Alvimedica, Horn Burnu’nu ilk geçen tekne oldu. Filonun lideri konumunda ilerleyen Team Alvimedica’nın ardından, Abu Dhabi Ocean Racing geliyor. Üçüncü ise Team Brunel. 
 
http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.