Satılık Tekneler

Dominator Yachts, Yeni Ilumen 26M Projesini Açıkladı
04.11.2015 Dominator Yachts, Yeni Ilumen 26M Projesini Açıkladı
Merkezi Avusturya’da olan Dominator Yachts, ’daki tasarım ofisinde çizdiği projelerini, İtalya’daki tersanesinde üretmekte ve yine İtalya’nın Fano kentindeki satış ofisinden satışlarını yapmaktadır.

Dominator-Ilumen26M

Liechtenstein’daki tasarım stüdyosu, Dominator Design & Development AG’nin üzerinde uzun süredir çalıştıkları son yat tasarımı olan, yeni Ilumen 26M projesinin detaylarını ve videosunu duyurdu.Süperyatın tamamına ilişkin üç boyutlu modelleme ile hazırlanan videoda, Dominator takımının uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile neredeyse gerçeğe yakın modelleme başarısı elde edilmiş. Yeni Ilumen 26M gövdesi, Dominator’un kendi geliştirdiği HPH (High Performance Hull) adını verdiği yüksek performanslı gövde özelliğinde olacak. Ilumen teknesi sahip olduğu keskin ve dolgun burnu ile, yarı deplasman ve yarı hız aşamalarını üstün direnç değerleriyle yerine getirecek şekilde tasarlanmış.

Dominator-Ilumen26M-1

Ilumen 26M projesinin, İtalya’daki tersanede son şekilleri verilmeye devam ediliyor. Harika bir tasarıma sahip olan Ilumen 26M'in mühendislik ve tasarımı Andrea Agrusta ve Alberto Mancini’ye, iç tasarımı ise Giulia Sigismondi’ye ait.

Dominator-Ilumen26M-2

Lüks süperyat ahenkli güzelliği, fonksiyonelliği ve verimliliği ile, benzer uzunluktaki yatların arasında kendisini gösterecek. Dominator Ilumen 26M; sahip olduğu üretim teknolojisi sayesinde kompozit gövdesinden başlayarak, seçilen boyama işlemi ve üzerinde olacak teknolojik cihazların cinsi ve kalitesi ile, sektöründe bir öncü ve sektörün çıtasını daha da yukarılara taşıyacak bir süperyat olacak. Ilumen 26M üretim teknolojisi ve sahip olacağı özellikleri ile mega yatlar ile benzer özellikleri taşıyacak.

Dominator-Ilumen26M-3

Eşsiz süperyatın mühendisliğinde, her şeyden önce statik ve dinamik hesaplamalarında benzersiz istikrar elde edilmiş. Bu da Ilumen benzeri boyuttaki bir süperyatta kolay elde edilebilecek bir özellik değil. Bu zor hedefe ulaşan Ilumen 26M, derinlemesine araştırmalar ve analizler sonucunda elde edilen ağırlığı düzgün dağıtılmış, dengeli ve yüksek deniz dayanıklılığına sahip bir süperyat olmuş. Sonuç olarak elde edilen projenin gerçekleştirilmesi aşamasında da, farklı üretim teknikleri bir arada kullanılarak sınırlar zorlanmış. Üretimde epoksi reçine, karbon fiber, sandviç ve vakum infüzyon teknolojileri bir arada kullanılıyor. Bu sayede süperyatın ağırlığı artmadan, gövdenin yapısal dayanıklılığı arttırılmış oluyor.

Dominator-Ilumen26M-4

Yatın iç tasarımına imza atan Giulia Sigismondi ise, iç tasarımında en son moda ve teknoloji malzemeleri kullanarak, en yeni, yaratıcı trendleri göz alıcı renklerle buluşturuyor. Şekiller ve ana yapılar sabit kalarak, yat sahibinin arzusu doğrultusunda, tekstil ürünlere mükemmele ulaşmak için dokunuşlar yapılabiliyor.

Dominator-Ilumen26M-5

Teknolojinin en doruğundaki özellikler, mükemmel işçilik ve göz alıcı tasarımı ile Dominator serisinin en yeni süperyatı Ilumen 26M, günümüzün en modern süperyatlarından birisi olarak yakın gelecekte denizlerde olacak.
 
www.dominatoryachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.