Satılık Tekneler

Dinozordan Esinlenilen Motoryat : Sarco
28.11.2016 Dinozordan Esinlenilen Motoryat : Sarco
Türk tasarımcı Timur Bozca’nın, 53 knot hıza erişecek olan yeni konsept motoryat tasarımı otomotiv ve yat dünyasının çizgilerini birleştiriyor. Tasarımcının Sarco için ilham kaynağı; bir okul otobüsü büyüklüğündeki Ferocious Sarcosuchus timsah kafası.

Sarco

Timur Bozca
’nın yeni tasarımı yine herkesin gözünü üzerinden alamayacağı ihtişamda, ama o kadar ürkütücü değil! Minimalist bir tasarımdan sorumlu olan Türk tasarımcı, 19 metre uzunluğundaki lüks motoryatın özelliklerini “daha performanslı, çok daha lüks ve daha yenilikçi” ve “çok güçlü ve geriye doğru alçalan aerodinamik” olarak özetliyor.
Tamamıyla karbon fiberden üretilecek yatta, MTU V10 2000 M94 motorlar bulunacak.

Sarco-2

Timur Bozca’ya; “Yeni tasarım, yeni yüzeyleri ve heykelsi şekilleri keşfetmek için tasarımcının kişiliğini ve duygularını ortaya koymasına fırsat veriyor. En ileri düzeydeki malzeme ve teknolojilerin kullanımı, tekne tasarımını da yeni bir çağa adım atmasını sağlayabilir.” dedi.

Sarco-3

Lüks motoryat pazarını hedefleyen şık, modern ve gösterişli yatın dış estetik görünümü, tüm lüks ürünlerde olduğu gibi “temiz ve karmaşık şekillerin” birleşiminden oluşuyor.

Sarco-4

Bozca; “Lüks motoryatı, yakın bir gelecekte üretilmeye başlanacak şekilde, ancak tasarımın gelişmiş bir görünümde olacak şekilde tasarladım. Kesin ve dinamik görünümünü otomotiv tasarımından esinlendim. Duruşu, tehditkar ve saldırgan yapısı, keskin burun tasarımı ve eğimli arka tasarımını dikkatlice kurguladım.” diye ekliyor.

Sarco-5

Alt güvertedeki master kamara burunda yer alıyor. Aydınlatma için son teknoloji ürünler ve led aydınlatma kullanılacak olması, daha çok geleceğe dönük bir görünümü sergiliyor.

Sarco-6Sarco-7
Sarco-8

Sarco, genç ve hızlı yaşamayı seven yat sahibi için ideal bir tekne olacak. Agresif motoryat, Monako’dan St-Tropez’e sadece bir buçuk saatte ulaşabilecek kadar da hızlı olacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder