Satılık Tekneler

Dilbar Süperyatı Sahibine Teslim Edildi
17.05.2016 Dilbar Süperyatı Sahibine Teslim Edildi
Lürssen tersanesinde üretilen, 156 metre uzunluğundaki Dilbar süperyatı sahibine teslim edildi. Üretimi süresince, tamamlandığında dünyanın en büyük süperyatı olacağı söylenen “Project Omar” geçtiğimiz haftasonu yat sahibinin kullanımına sunuldu. Espen Øino tarafından tasarımı yapılan Dilbar, son bir kaç aydır deniz testlerine tabi tutuluyordu. Sonunda da geçtiğimiz hafta cumartesi günü, Alman süperyat tersanesinin Bremen kentindeki tesislerinden ayrıldı.

Dilbar-süperyatı

Bilindiği üzere dünyanın en büyük süperyat sıralamasına girebilmek için, bir süperyatın üretim sürecini tamamlaması ve yat sahibine teslim edilmesi gerekiyor. Bundan sonra sıralamanın en üstünde Dilbar süperyatı olacak.

Dilbar-süperyatı-2

Dilbar'ın sahibi ise, milyoner bir Rus işadamı. Dilbar, Rus milyonerin ikinci süperyatı oldu. İlk yatının adı da Dilbar olan Rus milyarderin, 110 metre uzunluğundaki o süperyatı da Lürssen tersanesinde üretilmişti. Yeni Dilbar süperyatının iç dekorasyon tasarımı ise, Andrew Winch’in kaleminden çıkmış. Dilbar, deniz testleri sırasında elde edilen ve cumartesi günü tersaneden ayrıldıktan sonra uçaktan yapılan fotoğraf çekimlerinde, çok heybetli bir görünüm sergiliyor.

Dilbar-süperyatı-3

Üst güvertesinde ve ana güvertesinin ön bölümünde iki adet helikopter pisti bulunuyor. Deniz testlerinde sadece üst güvertedeki helikopter pisti algılanıyordu. Teslime ilişkin fotoğraflarda ise, ön güvertede bir helikopter pisti daha ortaya çıktı. En son görüntülerde, süperyatın sahip olduğu konaklama kapasitesini algılamak artık çok kolay şekle geldi. Yerden tavana kadar kullanılan camlar sayesinde, dev yatın iç mekanlarına daha fazla gün ışığı alınabilecek ve gece manzarası daha kolay izlenebilecek. 

Dilbar-süperyatı-4

Lürssen tersanesinin Almanya’daki tesislerinden ayrılan Dilbar, yaz aylarını geçireceği Akdeniz’e doğru yol almaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük süperyatı hakkında daha detaylı bilgilerin, önümüzdeki günlerde artacağını ve daha çok medyada yer alacağına inanıyoruz.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder