Satılık Tekneler

Dev yelkenli Samurai projesi tamamlandı
30.10.2015 Dev yelkenli Samurai projesi tamamlandı
Royal Huisman’ın refit inşatını yaptığı, büyük bir dönüşüm projesi olan ‘Samurai’ tamamlandı. Samurai isminden önce, Mari Cha IV adını taşıyan 42 metrelik eski yarış yelkenlisi, yepyeni yüzü ve ismiyle suya indirildi. 

samurai

Dünya rekorlarına imza atan tek gövdeli dev yelkenli Mari Cha IV, 2003 yılında suya indirilmişti. 40 knot süratlere çıkabilen dev performans yelkenlisi, şimdi çok daha farklı ve yeni bir tasarım olarak Royal Huisman tarafından refit edildi ve ortaya bambaşka bir tasarım çıkarılmış oldu.

Rhoades Young Design tarafından yapılan refit tasarımıyla, yelkenli yatın içi ve dışı tamamen değiştirildi. Teknoloji açısından son derece gelişmiş unsurları barındıran yeni Samurai, şık görünümü ve yelken performansı açısından da hayli etkileyici. Eskisine göre daha bir ‘gezi teknesi’ haline getirilen Samurai, artık sahibi tarafından sadece yarışmak için kullanılmayacak. Yeni güverte evi ve kokpit tasarımı, ‘performance cruiser’ ana başlığına uygun bir yapıda tasarlandı.

Alarmlar, görüntüleme sistemleri ve navigasyon ekipmanları gibi başlıca sistemleri de tamamen yenilenen 42 metrelik yelkenli yat Samurai’nin, yeni yüksek hızlı vinçlerinin konumları da yeniden tasarlandı. ‘Canting keel’ teknolojisinin yerine de daha konfor odaklı, sığ sulara demirleme imkanı sağlayan katlanır salma eklendi.

Suya indirilen Samurai’nin deniz testleri Kuzey Denizi’nde devam ediyor. Testlerin tamamlanmasının ardından yelkenli sahibine teslim edilecek.
 
www.royalhuisman.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder