Satılık Tekneler

Derin Tutku Air
12.11.2014 Derin Tutku Air Ayşegül Dinçkök’ün Endonezya’nın Batı Papua bölgesindeki Raja Ampat ve Güney Sulawesi bölgesinde çekmiş olduğu su altı fotoğraflarından oluşan ikinci sergisi ‘Derin Tutku Air’, 4 Aralık Perşembe günü MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Binası’nda sanatseverlerle buluşuyor. 

Derin Tutku Air

Endonezya dilinde “ Su” anlamına gelmekte olan “Air” adını sergisine veren lisanslı yüzücü olan Ayşegül Dinçkök, 2010 yılında başladığı dalma sporuyla birlikte su altını görüntüleyerek derinlerin heyecanını geniş kitlelerle paylaşmaya devam ediyor.

“Mercan Üçgeni” denilen eşsiz su altı dünyasını bu kez soyut bir gözle yorumlayan Dinçkök, bu sergisinde tüm insanları bakmaya değil görmeye ve farkında olmaya davet ediyor.

Derin Tutku Air

Her karede gezegenin sahip olduğu şaşırtıcı güzelliğin aslında ne kadar kırılgan olabildiği vurgulanıyor. Küresel ısınma, insan kullanımı ve avcılık baskısı yüzünden deniz canlılarının kitlesel olarak yok olmaya mahkûm edildiği anlatılmaya çalışılıyor.

Tüm bu nedenlerden Ayşegül Dinçkök farkındalık bilincini yaratmak üzere çıktığı bu yolda çevre bilincini arttırmak ve dünya denizlerinin, dolayısıyla denizlerimizin her geçen gün nasıl tahrip edildiğini vurgulamak istemektedir. 

Derin Tutku Air

Dinçkök bu sergisinde de yine bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, sergi ile eş zamanlı çıkaracağı su altı fotoğraflarından oluşacak kitabının satışından elde edilecek geliri, Akdeniz Koruma Derneği’nin ‘Denizin Korucuları’ projesine bağışlayacak. Bu proje; Gökova Körfezi’nde yerel balıkçıların korucu olarak görev aldığı balıkçılığa kapalı deniz koruma alanlarının korunmasını sağlamaktadır. İlk su altı fotoğraf sergisi “Derin Tutku”yu 2012 yılında yapan Dinçkök, ikinci sergisi ‘Derin Tutku Air’i fotoğraf severlerle buluşturuyor.

Derin Tutku Air

4 Aralık 2014, Perşembe günü açılışı yapılacak “Derin Tutku Air” su altı fotoğraf sergisi; 4 – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası’nda ücretsiz ziyaret edilebilecek.


 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder