Satılık Tekneler

Depar Motor “EVINRUDE E-TEC G2’’'yi tanıttı
14.09.2014 Depar Motor “EVINRUDE E-TEC G2’’'yi tanıttı

EVINRUDE E-TEC G2’’

DENİZ MOTORLARINDA YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR

BRP’nin Amerika’daki lansamanının ardından Depar Motor 12 Eylül 2014 Cuma günü Pendik Marinturk Marina’da gerçekleştirdiği etkinlikte, yüzde 75’e kadar daha az toplam emisyon salımına sahip yeni dıştan takma motorunu tanıttı. Yüzde 15 oranında yakıt verimliliği ve önde gelen dört zamanlı motorlara göre yüzde 20-40 oranında daha fazla tork sunan G2 serisi motorlar, Evinrude E-TEC’in yeni nesil dıştan takma motorlarını temsil ediyorlar.

Evinrude-G2

Dünyada 100’den fazla ülkede, 4.200 bayi ve distribütörü, toplam 168.000 çalışanı ile deniz motoru, deniz motosikleti, motosiklet, ATV, UTV ve Kar motosikleti gibi araçların üretimini yapan dünyaca ünlü BRP’nin (Bombardier Recreational Products) son teknoloji ile ürettiği yeni nesil EVINRUDE E-TEC G2 Dıştan takma deniz motorlarının tüm sektörün bir araya gelmesi ve Test-Drive etkinliği ile tanıtıldı.

1968 yılından bu yana faaliyet gösteren ve BRP’nin Türkiye distribütörü olan Depar Motor ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, yüz yılı aşkın süredir üretimde olan ve tüm deniz tutkunlarının yakından tanıdığı EVINRUDE’un, E-TEC G2 teknolojisi ile daha da güçlenmiş yeni motorları test edildi.

Evinrude-G2

Dıştan takma deniz motorlarda BRP yeni bir çağ başlatıyor

Evinrude E-TEC dıştan takma yeni nesli G2 motorları, çığır açan cesur tasarımıyla BRP’nin inovasyon kültürünü gözler önüne seriyor.

“BRP’nin Evinrude markası, dünyadaki en inovatif motor sporları şirketlerinden biri” diyor BRP Deniz Güç Üniteleri Sistemleri Bölümü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alain Villemure. “Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda buluş yapıp yeniden geliştirmemiz, dıştan takma motor teknoloji ve tasarımında yeni bir çağın ancak BRP ile birlikte başlayabileceğinin bir kanıtı.”

Evinrude-G2

Evinrude E-TEC G2 dıştan takma motor rakipsiz performans sunmasının ötesinde sınıfında en iyi tork ve en düşük toplam emisyonu sunuyor. Bu sonbahardan itibaren BRP bayilerinde 200 H.O. ile 300 R.A.V.E. aralığındaki serilerle satılmaya başlanacak yeni E-TEC G2 motor, ilk ve tek olarak kişiselleştirilebilen görünümü, ilk temiz montaj özelliği ve tam entegre dijital kontrol sunuyor. Bu inovasyonlar müşterilere, teknelerine en uygun üst ve ön kapakların yanı sıra en uygun rengi de seçme imkanı sunarak olağanüstü uyuma sahip tekne-motor kombinasyonunu oluşturmayı mümkün kılıyor.

“Bu motor hem sektörde hem de suda eşsiz bir ürün” diyor BRP Global Satış ve Müşteri Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Chris Dawson. “Bugüne kadar bu seviyede performans ve entegrasyon mümkün değildi. Bu motorun ulaşabildiği değerleri bir yana koyduğumuzda suda görülebilecek herhangi bir dıştan takma motora kıyasla açık ara daha düşük emisyon değerleri sunduğu gerçeğinden hareketle Evinrude E-TEC G2 motorlarının teknecilik kavramını tamamen değiştireceği açıkça görülüyor.”

Evinrude-G2

BRP’nin yeni nesil Evinrude E-TEC G2 motorları endüstrideki en uzun garanti süresi, düşük bakım maliyeti ve sınıfında öncü yakıt verimliliğiyle kıyaslanamaz değerlere sahip. BRP, 5-5-5 garantisini sunan ‘’Tek dıştan takma motor üreticisi’’ : 5 yıl motor garantisi, 5 yıl paslanmazlık garantisi ve 500 saatlik bakım aralığıyla bayie uğrama derdine son verilerek suda en uzun süre kalınabilmesi garanti altına alınıyor.

Motorlar Renkleniyor ve Kişiselleşiyor...

İsterseniz teknenizin renginde motorunuz, isterseniz takımınızın renginde motorunuz artık var. Dıştan takma deniz motorlarında bir devrim niteliğindeki yeni Evinrude E-TEC G2 motorları sadece sınıfının en iyi torkuna sahip ve yakıt verimliliği sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda teknenizin renklerine ve tarzına uyabilecek yüzlerce renk kombinasyonu sunuyor. Evinrude E-TEC G2 özelleştirilebilir renkli panel seçenekleri ile dünyanın ilk ve tek dıştan takma deniz motoru. 5 ayrı renk yan, ön ve üst panel renkleri ve 14 farklı renk seçenekleri ile yan panel şeritleri ile teknenize en uygun renk kombinasyonundaki motorunuzu elde edebileceksiniz.

Evinrude-G2

BRP ilk nesil Evinrude E-TEC teknolojisini 2003 yılında tanıtmıştı ve her türden teknecilik ihtiyacını karşılamak üzere ürün gamına geniş aralıkta güç seçenekleri eklemişti. Bu yenilikçi teknoloji bir yandan daha fazla güç ve tork sunmayı başarırken 10 yıl boyunca EPA’nın temiz hava standardını karşılamanın ötesinde bunun da üzerinde değerler sunabildi. BRP’nin teknolojik buluşlarıyla Evinrude E-TEC teknolojisi daha az bayi ziyareti ve zaman içerisinde daha az bakım gerektirmesiyle motorların daha uzun süre suda kalmasını sağladı. G2 motorları, yeni Pontoon Serisi motorlarına paralel olarak Evinrude E-TEC ürün inovasyonlarına eşlik ediyor. Pontoon tekneler için özel olarak geliştirilen sektörde tek olan Pontoon Serisi, titreşimi azaltan motor bağlantısı ve elbette Evinrude’un sınıfında en iyi performans özelliğine sahip.

Evinrude-G2

Dünyanın dört bir yanındaki BRP bayileri, bot üreticileri ve basın mensupları, 14-15 Haziran tarihlerinde Milwaukee, Wisconsin (ABD)’de gerçekleştirilen bayi toplantısında dıştan takma motor endüstrisi hakkında daha fazla bilgi edinirken aynı zamanda test sürüşü de yaptılar. Toplantı organizasyonunda sürdürülebilirlik kriterlerine entegrasyon sayesinde bu büyük etkinliğin BRP sürdürülebilir sertifikasına sahip bir etkinlik olması sağlandı.


www.depar.com.trYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder