Satılık Tekneler

Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH
27.04.2015 Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH
Denizlerin Hummer’ı denebilecek, 164’ uzunluğundaki süperyat SWATH' da akla gelebilecek her türlü oyuncağa yer verilmiş. 

Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH

Danish Yachts, offshore rüzgar, petrol ve gaz sektörleri için ürettiği süper güvenli, istikrarlı katamaran ve çift gövdeli küçük deniz aracı (Small waterplane area twin hull – SWATH) üretiminde, elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübe ile dünyaca ünlü süper yat tasarımcısı Espen Øino işbirliğinde; gelecek için belki de en önemli yeniliklerden biri olacak “Yeni Explorer SWATH” süperyatını birlikte tasarladılar.  Yeni süperyata “Denizlerin Hummer’ı” tanımlamasını bizzat yatın tasarımcısı Espen Øino yaptı.

İnanılmaz ve bugüne kadar görmeye alışık olmadığımız çizgilere sahip olan SWATH süperyatı, 50 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliği ile pek çok açıdan etkileyici. Yatın üretimini yapacak olan Danish Yachts tarafından verilen bilgiye göre, bugüne kadar deniz tutmasına karşı en başarılı süperyat 50m Explorer SWATH olacak.

Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH-2

Danish Yachts, denizlerde kocaman, cesaretli maceraları hayal edenler için bu süperyat projesini geliştirmiş. Projenin takma adı ise “Hummer of the Seas”. Süperyat Explorer SWATH, benzersiz denizcilik, tasarım ve mühendislik özelliklerine sahip.

164 feet (50 metre) uzunluğunda olacak olan “Hummer of the Seas,” bir katamaran ile
SWATH bileşimi olacak. Çift gövdeli küçük deniz aracı (Small waterplane area twin hull kelimesinin ilk harflerinden oluşan) SWATH’ta yer alacak iki gövde ponton, hatta bir torpido olarak tanımlanabilir. Benzer tasarımlar uzun yıllardır sanayi sektöründe başarı ile kullanılıyordu. SWATH , zorlu denizlerde performansı ve dengesi ile güvenilirliğini kanıtlamıştır. Özellikle offshore enerji sektörü için görevli, güvenle personelin taşınmasında ve deniz tutmasına karşı başarıları bilinmektedir.

Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH-3

Danish Yachts, beş adet Cat-SWATH aracı endüstriyel kullanım için ürettikten sonra, başarılı konsept dizaynını yatçılık dünyasına sunmaya karar verdi. Yeni süperyata ait henüz tüm bilgiler paylaşılmadı. Ama edinilen bilgilere göre, yatın temel özelliklerine uygun olacağı şüphesiz.

50m Explorer SWATH ilk önce zorlu denizler için mükemmel bir burun tasarımına sahip, bunun yanı sıra 17 metre genişliği övüneceği özelliklerini sağlıyor. Katamaran ve SWATH  özelliklerini bir arada bulunduran süperyat, deniz koşullarına göre bir konumdan diğerine dönebiliyor. Süperyatın hız yapması istendiğinde, “Hummer of the Seas” yükselerek katamaran moduna geçiyor. Süperyatın bir başka faydası da, doğal olarak tek gövdeli bir yata nazaran daha az yakıt tüketmesi. 

Denizlerin Hummer'ı Explorer SWATH-4

Eğer açılacağınız denizler kaba dalgalı denizler ise, SWATH moduna geçiliyor.  Danish Yachts tarafından yapılan açıklamada, Cat-SWATH tasarımını 2,5 metre yüksekliğindeki dalgalarda güvenle kullanılabileceği.
Danish Yachts'ın açıklamasında yer alan bir başka bilgiye göre de, süperyat iki konum arasındaki dönüşümü sadece 90 saniyede gerçekleştiriyor. Bu kadar kısa sürede bu dönüşüm, pontonlar içine alınan balast suyunun basınçlı hava ile boşaltılması sayesinde gerçekleşiyor.
 

http://www.danishyachts.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder