Satılık Tekneler

Denize düşen yelkenci halen bulunamadı..
09.10.2015 Denize düşen yelkenci halen bulunamadı..
Trajik olay 7 Ekim Çarşamba günü, Marsilya’da yaşandı. Bir hafta sonraki Barcelona Regatta yarışları için, tekneyi Trieste’ye götüren ekipte yer alan 26 yaşındaki Mohammed Al Alawi, yaklaşık 20 knot rüzgarda yelken altında seyir yaparken tuvalete gitmek istedi. Yerel saatle sabah 5:00 sularında yaşanan olayda, Ummanlı genç yelkenci dengesini kaybederek denize düştü. Hırvatistan’ın Pula bölgesinin güneyinde denize düşen Mohammed Al Alawi’nin üzerinde can yeleği yoktu. 

Mohammed Al Alawi

Kazanın ardından Oman Sail ekipleri ve Hırvatistan sahil güvenliklerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Can yeleği bulunmaması ve olayın üzerinden iki gün geçmesi sebebiyle umutlar azalsa da, arama çalışmaları daha da kapsamlı bir şekilde sürdürülüyor. Tüm Oman Sail ekibi ve Mohammed’in ailesi, kendisinin bulunması için yoğun mesai içerisinde ve bir an önce mucize haberi bekliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Motorcunun kask takmaması, emniyet kemeri takmamak gibi. Yelkencinin de can yeleği takmaması hele yarışta iken hareket serbestliği veya ağırlık azaltma gibi nedenler göze alınırsa pahasını kişi canıyla öder.

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder