Satılık Tekneler

Denizci Kadınlardan “Hatıra Ormanı”
04.03.2016 Denizci Kadınlardan “Hatıra Ormanı”
8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü’nde, Deniz ve Kadın Sempozyumu’nda bir araya gelecek olan Türk Denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında görev yapan kadınlar, sempozyum öncesi Pazar günü “Hatıra Ormanı” oluşturmak için Tuzla’da bir araya gelecekler.

yakamoz-sempozyumu

Tuzla Belediye’sinin katkılarıyla denizci kadınlar, 8 Mart sempozyumu öncesinde 1.000 fidan dikecek ve sonraki nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmak için büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atacaklar. 6 Mart 2016 Pazar günü saat 14:00’de denizci kadınlar ve tüm katılımcılar bir araya gelerek, isimlerini bu hatıra ormanında ölümsüzleştirme imkanına sahip olacaklar. Hatıra Ormanı etkinliğine katılmak için herhangi bir kayıta ihtiyaç olmayıp, tüm doğa ve deniz severlerin davetli olduğu belirtiliyor. 

Yakamoz Sempozyumu'nda Türk denizcilik sektöründe, Gemi kaptanı, Gemi Baş Mühendisi, Makine-Güverte Zabiti, Akademisyen, Gemi İnşa Mühendisi, Broker, Avukat, İşletmeci ve Gemi İşletmelerinde yönetici olarak görev yapan kadınlar, sektörde farkındalık oluşturmak ve kadınların sorunlarına çözüm üretebilmek için 8 Mart 2016 Salı günü Pendik sahilindeki Green Park Pendik Otel’de bir araya gelecekler. Sabah 9:00’da başlayıp tüm gün sürmesi planlanan organizasyon, akşam bir kokteyl ile sona erecek. Sektördeki farklı çalışma gruplarının sorunlarının dile getirileceği beş oturum boyunca 200’den fazla katılımcı, konuşmacıların başarı hikayelerini kendi ağızlarından dinleme ve merak edilenleri sorma fırsatı bulacaklar. Sempozyumun sunuculuğunu ise ünlü sunucu/oyuncu Savaş Karakaş üstleniyor.

hatıra ormanı

"Yakamoz: Deniz ve Kadın" temalı sempozyumun çıkış noktası olarak, denizcilik sektörü gibi kadın oranının bu denli az olduğu bir sektörde ışıltı ve başarılarıyla “Yakamoz”larının sesini duyurmak olarak belirlendiğini açıklıyorlar. 8 Mart gibi kadının toplumsal öneminin daha da anlamlandırıldığı bir günde, tüm denizci kadınların sorunlarını gündeme taşımak adına oluşturulan organizasyona; TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası önderliğinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Türk Armatörler Birliği, Türkiye Denizcilik Federasyonu ve WISTA Türkiye destek veriyor. Hedefleri farkındalık oluşturmak ve mesleki ön yargıları ortadan kaldırmak olan kadın denizciler, bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor. Böylece sektördeki tüm kadınları “Sektörel Ağ” oluşturma konusunda bir araya getirme fikrini ortaya çıkıyor.

Sempozyuma ait detaylı bilgilere, Yakamoz Sempozyumu web sitesi ile birlikte sosyal medya (Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram) hesaplarından da ulaşılabiliyor. Aynı zamanda sempozyuma katılmak isteyenlerin mutlaka sempozyum web sitesinden kayıt olması gerekliliği özellikle belirtiliyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder