Satılık Tekneler

Denizaltında Büyük Hazine..
26.02.2016 Denizaltında Büyük Hazine..
Amerika’nın Florida sahillerinde bir hazine avcısı, deniz altında 1 milyon dolar değerinde altın sikkeler buldu. 44 feet uzunluğundaki bir hazine avcılığı teknesinin kaptanı Eric Schmitt, pek umutlu olmadıkları bir dalış anında 1 milyon dolar değerindeki altın hazineyi bulduklarını söylüyor.

altın-sikke

Dalgıçlar, dünyanın en büyük denizaltı hazinelerinden birini, kendilerini denizin sadece 5 metre derinliğinde beklediğinden habersiz dalış yapıyorlardı. Dalışa başladıklarının üçüncü günündeydiler. Eric Schmitt dalışlarda deniz dibinde çamaşır makinesi, buzdolabı hatta dipte otomobil bile bulduklarını ifade ediyor.

Eric Schmitt’in babası, 1960’lardan itibaren Florida’daki Fort Pierce bölgesinde batıklara yaptığı dalışlarda, binlerce gümüş sikke çıkartmıştı. Babasının izinden giden Eric de aynı batıklara bir kaç yıldır hazine avcılığı dalışları yapıyordu. Babasından tek farkı, Eric’in hazine avcılığı dalışlarında hazineye ulaşmak için günümüzün teknolojisini kullanarak, harita yazılımları kullanmasıydı. Schmitt ailesi 2011 yılından bu yana, 1715 yılında İspanyol filosunun battığı bölgeye dalışlar yapıyorlardı. Ailenin en büyük ödülünün ilk kısmı, Eric Schmitt’in yüzeye çıkarttığı 52 küçük altın sikke oldu. Yüzeye çıkartılan tüm sikkeler değerli olmasına rağmen bir tanesi diğerlerinden çok daha değerliydi. O para Tricentennial Royal denilen, İspanya’nın kuruluşunun 300. yılı anısına yaptırılmış altın sikkeydi.

altın-sikke-2

Eric Schmitt denizin dibinde buldukları çok özel sikke hakkında şöyle söylüyor; “Bu para dünyanın en nadir sikkelerinden birisi, dünyada bir ya da iki adet bulunduğunu öğrendik. Normalde bu para alış verişlerde kullanılmazdı. Bizzat Kral Phillip V.’e gönderilmiş çok özel bir hediye olarak gemide bulunuyordu.”

Bu özel sikkenin ilk başta değerinin 500.000 dolar olduğu düşünülse de, halen ABD Federal Mahkemesi tarafından muhafaza altında tutulan çok değerli parça için bir özel koleksiyoncu tarafından, 1 milyon dolara satın alınacağı bekleniyor.
altın-sikke-3

Deniz altından hazineyi çıkartan Eric Schmitt; “Bazı insanlar bizlerin çok şanslı olduğumuzu düşünebilirler ancak, zorlu bir sürü işlemlerin sonrasında bu hazineye ulaşabildik. Hazine avcılığı işinin iniş ve çıkışları vardır. Hazine avcılığı rüyadır bu da bizim ailemizin bir rüyası. Hala denizde tahminen 400 milyon dolar değerinde hazinenin bizleri beklediğini biliyoruz.” dedi.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.