Satılık Tekneler

De Blanco'dan hidrojenli sürat teknesi
24.07.2014 De Blanco'dan hidrojenli sürat teknesi

De Blanco, Naval Architecture & Yacht Design firması, hidrojen ile çalışan sürat teknesi tasarladı. Gücünü hidrojenden alan dünyanın ilk sürat teklerinden birisi olan De Blanco tasarımı bu tekne 7 metre boyunda. Tamamen karbon fiberden üretilen hafif ve sağlam gövdesi ile su sporları, aile gezisi hatta bir parti teknesi olarak bile kullanılabilir.

De Blanco'dan hidrojenli sürat teknesi

Teknenin baş kısmında, istenildiği zaman salona dönüştürülebilen V şeklinde çift kişilik bir yatak bulunuyor. Sancak tarafta ise yine karbon fiber işçiliğinden bir duş başlığı yer alıyor. İskele tarafta ise mutfak kısmı konumlanıyor.

Teknenin dış yaşam alanları ele alınacak olursa, kıç tarafta çift kişilik güneşlenme minderleri var. Kokpit kısmı ise, açılabilen masası sayesinde yemek yemek için ideal bir ortama dönüşebiliyor.

De Blanco'dan hidrojenli sürat teknesi

Teknenin patentli 'wave piercing' gövde yapısı, çok dalgalı sularda bile dikey ve yanal ivmeleri minimize ediyor. 450 beygirlik hidrojenle çalışır şekilde modifiye edilen MercuryMercruiser motoru, benzinli MercuryMercruiser'dan %10 ile %15 civarında daha güçlü. Yakıt ekonomisi de %20 ile %30 arasında daha avantajlı.

Hidrojen ile çalışan motoruyla De Blanco tasarımı bu sürat teknesi 62 knot sürate çıkabiliyor.


www.superyachttimes.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder