Satılık Tekneler

Dauphin Island Regatta'da ölümcül yelken yarışı
27.04.2015 Dauphin Island Regatta'da ölümcül yelken yarışı
Geçtiğimiz haftasonu ABD’de düzenlenen Dauphin Island Regatta’yı fırtına vurdu! İki yelkenci öldü, 5’i hala kayıp.Alabama’da Mobile Koyu’nun açıklarında meydana gelen şiddetli fırtına, haftasonu boyunca devam etmekte olan Dauphin Island Regatta’da yarışan yelkencileri vurdu. 60-70 knot’lara çıkan sağanak şiddetinde, yelkenli tekneler ters döndü ve bir kısmı da direk kırdı. 

Amerikan Sahil Güvenliği’nden yapılan açıklamalarda, civardaki 10 teknenin ters kapak olduğu belirtildi. Bu 10 tekneden 3’ü yarışıyordu. Akşamüstü saatlerine doğru patlak veren fırtına sonrasında, devrilen teknelerden düşen 40 kişinin kurtarıldığı açıklandı. 5 yelkenci ise hala kayıp. Kurtarma ekipleri tarafından, 6500 kilometrekare alanın etraflıca tarandığı ve yelkencilerin hummalı çalışmalar ile arandığı belirtildi. Aramalar gece saatlerinde de devam ediyor. 

Yaklaşık 150 civarı teknenin katıldığı yarışta yaşanan felaketin ardından, sağlam kalan ekipler arama-kurtarma çalışmalarına yardım ediyor. 

Yarışı bitirdikten sonra marinaya dönme hazırlıkları yaparken fırtınanın ortasında kalan tekneden görüntüler:
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder