Satılık Tekneler

DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu
20.11.2013 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu

Her yıl Amsterdam'da gerçekleşen Mets Fuarında, uluslararası DAME ödülleri, yedi farklı kategoride jürinin belirlediği öncü yeniliklere verildi. DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yedi farklı kategorinin yanı sıra, birde genel kazananın olduğu prestijli DAME ödüllerinin birincisi Sleipner Motor oldu. Günümüzde modern gövdelerde neredeyse standart hale gelen stabilizörlerden olan Sleipner Motor, şık görünümlü kıvrımlı yüzgeci, sallanma ve yalpalama gibi yan etkileri neredeyse sıfıra indiriyor. Ek olarak teknenin dönme noktasından itibaren hesaplanan 'kuvvet kolunu uzatma' mantığıyla sürüklenme sorununu da neredeyse sıfırlıyor. DAME ödüllerinin 'en büyüğünü' kazanan Sleipner Motor, aynı zamanda makine, itiş, mekanik ve elektronik sistemler ve teçhizatlar kategorilerinde de birinci oldu.


DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu  Deniz elektronikleri ve yazılımları kategorisinin kazananı Volvo Penta Glass Cockpit System oldu. Volvo Penta'nın Garmin ile ortak çalışmasının bir ürünü olan Glass Cockpit System, modern otomobillerin konsollarını andıran bir yapıya sahip. Navigasyondan makinelere, teknenin tüm kilit sistemlerini görüntüleyen sistem, dokunmatik ekranları sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor. 
 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu

İç ekipmanlar, materyaller ve kabin içi elektrikli techizatlar kategorisinin kazananı ise Oceanair Skysol Motionoldu. Skysol Motion, stor perdenin kullanım kolaylığıyla, pilili perdenin sıcak görünüm ve hissiyatını birleştiren kompakt ve kolay bir ürün.

 
 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu  
Vanclaes boat trailer
 ise marina ekipmanları, tersane ve tekne yapımı eşyaları kategorisinin en iyisi seçildi. Kalın tasarımı ve güçlü yapısı, Vanclaes'i öne çıkaran özellikleri oldu. Su geçirmez farları ve elektrik techizatı ayrı bir treyler kullanımını gerektirmezken, ayaklarınızı ıstlatmadan platformun etrafındaki basamak sayesinde son derece rahat bir kullanımı alıcısına sunuyor.
 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu  
Güverte ekipmanı, yelken ve arma kategorisinde Nomen Clip-cleat ödüle layık görüldü. Yaylı uçları sayesinde sıkışmaları ve sakatlıkları önleyen, halat bağlarken ise kolaylıkla açılabilen korumaları, Nomen'i bir adım öne çıkarıyor.
 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu  


Giyim ve ekip aksesuarları kategorisinde ise, geçen hafta bahsettiğimiz Reading Boarding Ring ödüle layık görüldü. Çocuk ve güneş gözlüğü versiyonlarıda bulunan Boarding Ring, çerçevesinde yer alan sıvı sayesinde görsel bir ufuk çizgisi oluşturarak mide bulantısı riskini neredeyse sıfıra indiriyor.

 DAME Ödülleri Sahiplerini Buldu  


Hayat kurtarma ve güvenlik ekipmanları kategorisi birincisi ise Fraser Optics Monolite oldu. 14x40mm Gyro-Stabilized Monolite, el titremesi veya tekne sallantısı yüzünden meydana gelecek görüntü oynamasını %98'e kadar engelliyor. Yüzebilme, sualtında çalışabilme ve darbelere karşı dayanıklı olması gibi özellikleri, Fraser Optics Monolite'ı tüm rakiplerine karşı bir adım önde tutuyor.

 

http://www.metstrade.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder