Satılık Tekneler

D-Marin, Farr 40 Yarışlarını Zadar’a Taşıyor
31.08.2016 D-Marin, Farr 40 Yarışlarını Zadar’a Taşıyor Dünyanın en prestijli yelken yarışlarından birisi olan Farr 40 Regatta, 21 - 24 Eylül tarihleri arasında “D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları” adı altında Hırvatistan’ın Zadar kentinde gerçekleştirilecek. 2016 yılında Hırvatistan, D-Marin sponsorluğunda iki farklı parkurda Farr 40 Regatta'ya ev sahipliği yapmış olacak.Farr 40 Regatta yarışları, bu yıl ilk kez 18 - 21 Mayıs tarihleri arasında Hırvatistan’ın Sibenik şehrinde, yine D-Marin sponsorluğunda start almıştı. D-Marin Mandalina ve D-Resort Šibenik, D-Marin ana sponsorluğunda 18 - 21 Mayıs tarihleri arasında, dünyanın en prestijli yelken yarışlarından biri olan "D-Marin Farr 40 Šibenik Regatta"ya ev sahipliği yapmıştı.Bu yıl ikinci kez Hırvatistan’da gerçekleştirilecek yarışların yeni adresi ise, Zadar adaları suları olacak. D-Marin’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek ve “D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları” adını alacak yarışla birlikte Hırvatistan, 18 yıl boyunca yelkenli yarışlarına ev sahipliği yapmış olan ABD, Avustralya, Büyük Britanya, İtalya ve Almanya gibi ülkelerin yanında yerini almış olacak.

Hırvatların ve turistlerin Zadar kıyısından izleme imkanı bulacağı ve renkli bir yarış olacağı düşünülen yarışların, Hırvatistan’ın turizm sektöründe de yelkenciliğin tanıtımına katkıda bulunacağı düşünülüyor.Šibenik’teki Farr 40’da yarışan Berislav Vranić’in yelkenlisi, bu kez Damaco ile Zadar’da da yarışacak. D-Marin Farr 40 Šibenik Yelkenli Yarışları’nda, İtalyan ekip Enfant Terrible birinci olmuş, bir diğer İtalyan ekip Rush Diletta ikinciliği elde etmiş ve Alman Struntje Light da üçüncü sırayı almıştı.

Farr 40 sınıfının özelliği, yarışa katılan yelkenli sahiplerinin kaptanlık yapmak zorunda olmaları ve profesyonel mürettebat sayısının katı bir şekilde sınırlandırılmasıdır. Kendi içinde katı kuralları olan Farr 40 yelkenli yarışlarını kazanmak için; mürettebatın bilgili olması, rüzgar ve denizin sağladığı en küçük avantajı dahi kullanabilme becerisine sahip olması gerekiyor. Hava koşullarına bağlı olarak yelkenliler, maksimum 11 adet yarışa katılabilecek.Halen Hırvatistan’da üç marina işletmekte olan D-Marin’in sponsorluğundaki D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları; 2016 Farr 40 Adriyatik Parkuru Şampiyonası kapsamında, Mayıs’ta Šibenik’te yapılan yelkenli yarışlarının ve Temmuz’da Ancona’da yapılan Avrupa Şampiyonası yelkenli yarışlarının ardından yapılan üçüncü yarış olacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder