Satılık Tekneler

"CSCL Globe" ilk seferine çıktı
09.12.2014 "CSCL Globe" ilk seferine çıktı
Dünya'nın en büyük konteynır gemisi "CSCL Globe", ilk seferini gerçekleştirmek üzere Çin'in Şanghay şehrinden Avrupa'ya doğru hareket etti. Dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380'e atıfta bulunularak bu yük gemisine de "gemicilik sektörünün A380'i" lakabının verildiği ifade edildi.

'CSCL Globe' ilk seferine çıktı

Çin Nakliye Konteynır İşletmesi'nden (CSCL) yapılan açıklamaya göre, Dünya'nın en büyük konteynır gemisi "CSCL Globe", ilk seferini gerçekleştirmek üzere Şanghay'dan Avrupa'ya doğru hareket etti. Şanghay'daki Yengşan limanından ilk seferine çıkan geminin, Avrupa'ya ulaşmadan önce Çin'in doğusundaki Ningbo limanına, oradan da Singapur'a uğrayacağı belirtildi. 

'CSCL Globe' ilk seferine çıktı

2013 yılında sipariş edilen, Güney Koreli Hyundai Ağır Sanayi Şirketi tarafından üretilen ve Kasım ayında teslim edilen yük gemisinin, 400 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olduğu, saatte 43 kilometre hıza ulaşabildiği kaydedildi.

Dünya'nın en büyük gemisi olarak bilinen, Danimarkalı denizcilik ve liman işletmesi grubu Maersk'e ait yük gemisinin, 18 bin konteynır taşıma kapasitesini egale eden CSCL şirketinin yeni gemisine, 19 bin 100 konteynır yüklenebildiği açıklandı.

'CSCL Globe' ilk seferine çıktı

Aynı anda 200 milyon tablet bilgisayar taşıyabilen geminin, sıradan yük gemilerine göre yaklaşık yüzde 20 enerji tasarrufu sağladığı ve 30 bin ton karbon emisyonunu salınımını azaltabildiği kaydedildi.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder