Satılık Tekneler

Cruise Gemilerinin Çehresi Değişiyor
20.10.2015 Cruise Gemilerinin Çehresi Değişiyor
Geçtiğimiz yıl seferlerine başlayan dünyanın en büyük Cruise gemisi “Quantum of the Seas” sonrasında, cruise gemilerinin çehrelerinde büyük değişimler yaşanıyor. Royal Caribbean şirketi geçen yıl hizmete aldığı “Quantum of the Seas” ile, sektörde farklılıkları çok net şekilde ortaya koymuştu.14 güverteye sahip Quantum of the Seas, bir milyar dolar maliyeti ile sektörün en pahalı gemisi olmuştu. Şimdi onu kardeşi izliyor. 'Anthem of the Seas' cruise gemisi bu yıl Kasım ayında, 'Ovation of the Seas' cruise gemisi ise 2016 yılının bahar aylarında seferlerine başlayacak. 315 metre uzunluğunda ve 36 metre genişliğindeki Quantum of the Seas, özellikle Asya pazarında seferler yapmak ve konuklarını ağırlamak üzere tasarlanmıştı. Asya’nın demografik yapısına uygun şekilde Johnny Rockets ve Casino Royale ile, uygun mağazalarla donatılan cruise gemisi, halen Çin’in Shanghai kenti, ile Japonya’nın  Hakata ve Fukuoka kentleri arasında düzenli seferler yapmakta.Yeni nesil cruise gemilerinin en dikkat çekici özelliği, 24 – 35 yaş aralığındaki konuklarına sunduğu ilgi çekici ve yaş gruplarına uygun teknolojik etkinlikler. İlk kez cruise gemisi tecrübesi yaşayacak olan bu yaş grubunun, gelecekteki tatil programlarında da cruise tatilini ilk başa yazmaları hedefleniyor. Gerek Quantum of the Seas gerekse Anthem ve Ovation cruise gemileri dünyanın en gelişmiş ve en ileri yeni standartlarına sahipler.

Royal Caribbean firmasının en yeni ve en ileri teknolojiye sahip gemisi “Quantum of the Seas”, inşa edildiği Almanya’nın Papenburg kentindeki Meyer Werft tersanelerinde üretilmişti. 168.666 gross tonluk Quantum of the Seas Meyer Werft tersanelerinde bugüne kadar inşa edilen en büyük gemi olmasının yanı sıra, Almanya’da da inşa edilen en büyük gemi olmuştu.Quantum of the Seas ile başlayan yeni nesil cruise gemilerinin en önemli özelliklerinden birisi de, “North Star” ismi verilen cam kapsül. Cruise gemisi limanda olduğunda veya demirlediğinde kullanılan bu etkinlikte, konuklar güverteden 100 metre yukarıya yükseliyorlar.

Yeni nesil cruise gemilerinin diğer önemli özelliklerini ise, Central Park, Boardwalk, Royal Promenade, 6 adet çok büyük havuz ve spor alanları, Spa ve fitness center, eğlence alanı ve gençlik bölümünden oluşan 7 mahalle anlayışı olarak özetleyebiliriz.Dünyanın en teknolojik gemisi olma unvanını taşıyacak olan cruise gemileri, yenilikleri ile de sektörün lideri olduğunu tüm dünyaya kanıtlamaya devam ediyor. RipCord, BY, iFly rüzgar simülatörü ile misafirlerine uçma heyecanı yaşatacak, Seaplex ile gemide çarpışan arabalar zevkini tattıracak ve TWO70 konsepti ile gemide 24 saati doyasıya yaşatacak. 

Yeni nesil cruise gemilerinde rüya gibi, hiç unutmayacağınız bir tatil artık sizi bekliyor. Geminin içinde adrenalin ve eğlence dolu bir çok aktivite bulunuyor. Hayal edebileceğiniz her şeyin içinde olduğu bir gemide lüksü, ihtişamı, eğlenceyi ve dinginliği aynı anda yaşayabilirsiniz.Lüks ve harika atmosfere sahip restoranlarda yiyeceğiniz yemeklerin hatırası, sadece damağınızda değil, ruhunuzun derinliklerine işler. Geminin içindeki yüzme havuzlarında içkilerinizi yudumlayarak keyif yapabilir ya da tenis, squash, fitness imkanlardan yararlanabilirsiniz. Gündüzleri keyifli gemi içi aktivitelere, geceleri de disko eğlencesine katılabilirsiniz.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder