Satılık Tekneler

Cruise Gemileri Türkiye Limanlarına Uğramayacak!
21.01.2016 Cruise Gemileri Türkiye Limanlarına Uğramayacak!
Cruise gemilerinin, IŞİD saldırıları nedeniyle Türkiye limanlarına girmeyeceği bildirildi. Seyahat programlarında Türkiye limanları da bulunan bazı büyük uluslararası gemi turu operatörleri, programlarından başta İstanbul olmak üzere Türkiye limanlarını çıkarmaya başladı.

cruise-gemi

İstanbul Sultanahmet'te yaşanan canlı bomba saldırısının, Türkiye turizmine olumsuz yansımaları devam ediyor. Bazı gemi turu operatörleri, yolcularının güvenliğini sağlamak amacıyla güzergahlarında değişiklik yaptıklarını açıklayarak, bu yıl Türkiye'ye uğramayacaklarını bildirdiler.

Dünyanın en büyük gemi turu operatörleri arasında olan Crystal Cruises, Celebrity Cruises ve Royal Caribbean International, daha önce programda bulunan Türk limanlarına 2016 yılı içinde uğramayacaklarını duyurdu. 

cruise-gemi-2

2015 yılında gemi turlarının önemli duraklarından olan Tunus’ta bir müzede gerçekleştirilen saldırı sonrası ve son olarak Sultanahmet’te İŞİD tarafından turistleri hedef alan saldırının ardından, Cruise gemi turu şirketleri, programlarında değişikliğe gitti.

Crystal Cruises şirketine ait Crystal Symphony gemisi, bu yıl İstanbul’a uğramak yerine Atina ve Rodos adasına demirleyecek. Aynı şekilde şirketin Crystal Esprit adlı gemisi de Türk limanlarına uğramayacak.

Bir diğer gemi turu operatörü Celebrity Cruises de, Eylül 2016’da İstanbul limanına uğrama planını değiştirdiğini duyurdu. Şirket, İstanbul yerine başka bir ülkede durulacağını açıkladı.

cruise-gemi-3

Royal Caribbean International ise, Türkiye rotasını tam olarak değiştirmediğini; ancak gidilmesinin de netleşmediğini duyurdu. Şirket, Türkiye’deki gelişmelerin yakından takip edildiğini ve duruma göre bir karar alınacağını bildirdi.

Güvenlik garantisi olmadığı gerekçesiyle, 23 Aralık'ta alınan kararlarla yaklaşık 90 geminin 2016'da Türkiye durakları iptal edilmişti. Şirketlerin bu kararının, özellikle İstanbul Sultanahmet'teki 10 Alman turistin öldüğü canlı bomba saldırısı sonrasında kesinleştiği düşünülüyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder