Satılık Tekneler

CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat
12.05.2015 CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat
50 ile 90 metre arasında, çelik ve alüminyum süperyat üreticisi CRN tersanesi, geçen hafta sonu yeni bir mutluluğu yaşadı. 9 Mayıs Cumartesi günü tamamen yepyeni bir tasarıma sahip, 55 metre uzunluğundaki Atlante süperyatını denize indirme seremonisine ev sahipliği yaptı. Atlante süperyatı, bugüne kadar 134 gövde numarası ile biliniyordu.

CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat

CRN tersanesinin, kendi mühendislik departmanının gemi inşa mühendislik çalışmalarını yaptığı Atlante süperyatını, mükemmel bir şekilde Nuvolari Lenard dekore etti. Atlante süperyatı, çok güçlü ve kendine has çizgileri ile göz alıcı. Atlante süperyatı, CRN tersanesinde denize indirildikten sonra, son montajları yapılacak ve deniz testlerine çıkacak.  

CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat-1

Nuvolari Lenard imzasını taşıyan, çarpıcı dış görünüme sahip olan 55 metre uzunluğundaki Atlante süperyatının gövdesi çelik, üst yapısı ise alüminyum. Nuvolari Lenard firmasının tasarımcısı Dan Lenard’ın verdiği bilgilere göre, süperyatın dış hatları akılda kalıcı şekilde belirgin ve agresif, ama bununla birlikte çok orantılı. Fazlasıyla etkileyici, belki de bir deniz kuvvetleri aracı denebilecek Atlante süperyatı, denizle buluştuğunda daha yumuşak hatlara büründü. CRN tersanesi yeni tasarımları Atlante süperyatında, orijinal çözümler bulmuşlar. Geleneksel olmayan bir yay tasarımı, tamamıyla konukların ağırlanma konforunu arttırmak için çalışılmış. Ana güvertedeki kayar kapılar, servis botları ve eğlence araçlarının yüklenmesi, ayrıca maksimum hacim elde etmek için kullanılmış. 

CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat-2

Atlante süperyatı, denize indirildiği noktaya geçen Nisan ayı sonunda çekildi. Atlante süperyatı'nın denize indirilme töreninde konuşan CRN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lamberto Tacoli; “Denize indirilen yeni bir yat her zaman tüm tersane için gurur kaynağı olur. Atlante süperyatı'nın, tüm dünyada “made-in-Italy” olarak anılacak olması da bizler için apayrı bir duygu. Atlante süperyatı, olağanüstü güzelliklere sahip bir mücevher. Bu olağan üstü süperyatın üretimi için, CRN tersanesini seçen yat sahibine, mükemmel bir işbirliği içinde çalıştığımız dekorasyon firması Nuvolari Lenard’a, CRN’nin tüm çalışanlarına ve taşeronlarına teşekkür ederim.” dedi.

CRN 'den 55 metrelik Lüks Atlante Süperyat-3

Hafta sonunda denizle buluşan ve maksimum 15 knot hıza eriştiği açıklanan Atlante süperyatı, son hazırlıkları ve deniz testleri yapıldıktan sonra sahibine teslim edilecek.
 
http://www.crn-yacht.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder