Satılık Tekneler

Cristiano Mariani Architect’den 62 metrelik tasarım
25.05.2015 Cristiano Mariani Architect’den 62 metrelik tasarım
İtalyan tasarım stüdyosu Cristiano Mariani Architect, 62 metrelik bir süperyat tasarladı. AM17 Architects ile işbirliği sonucunda ortaya çıkan dev tasarım, çelik ve aluminyumdan. Dört kat güverteye yayılan yaşam alanları, verimli bir şekilde tasarlanıp genişlik ve ferahlık anlamında adeta rakipsiz.

Cristiano Mariani Architect’den 62 metrelik tasarım

Altı adet lüks kamarasında 12 misafirin konaklayabildiği süperyatta, bu 6 kamarayı; dört adet misafir kamarası, bir adet tam genişlikte VIP kamara ile tekne sahibi suiti oluşturuyor. VIP ve misafir kamaraları alt güvertede konumlanırken, tekne sahibi suiti ana güvertede ve tamtamına 108 metrekare. Süperyatta konaklayabilen personel kapasitesi de 15 kişi.

İç mekanında hemen her bölümdeki panaromik manzara, misafirlere ferah zamanlar geçirme fırsatı sunuyor. Dış mekanların genişliği ise, süperyatın bu ‘ferah’ ve konforlu bölümlerinin temelini oluşturuyor. Ana güvertenin kıç tarafındaki açık kısım, 74 metrekarelik bir alandan ibaret. Üst güvertenin kıç tarafındaki açık yaşam alanı ise, yemek bölümü olarak değerlendiriliyor. 

Cristiano Mariani Architect’den 62 metrelik tasarım-2

Cristiano Mariani imzalı tasarımın en can alıcı noktalarından biri de güneş güvertesi. Kıç tarafında helikopter pisti bulunan güneş güvertesinde, 16 kişi kapasiteli dev jakuzi de mevcut. Aynı zamanda, oturma ve güneşlenme alanları ile bar da konumlanıyor.

Süperyatların olmazsa olmaz özelliklerinden içine su dolabilen servis botu garajı, bu tasarımda da mevcut. Garaja iki adet 7’şer metrelik tekne girebiliyor.

Cristiano Mariani Architect’den 62 metrelik tasarım-3

Bu konsept süperyat tasarımının maksimum sürati ise, 16 knot olarak hesaplandı.
 
http://www.cristianomarianiarchitect.com/ 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder