Satılık Tekneler

Crescent Yachts 145 Süperyatı
27.10.2016 Crescent Yachts 145 Süperyatı Crescent Yachts’ın en son süperyatı 145, Kanada’da denize indirildi ve şimdilerde son deniz testlerini gerçekleştiriyor. Yatın sahibine teslim edilmesi ile, kayıtlarda yeni süperyat Crescent Custom Yachts serisinin en büyük yatı olarak yerini alacak.

Crescent 145

Crescent Custom Yachts, üretimini tamamladığı 43 metre uzunluğundaki süperyatı deniz ile buluşturdu. Deniz testlerinin tamamlanması sonrasında yat, yeni yıl öncesinde Amerikalı sahibine teslim edilecek.

İçinden dışına her yeri, Seattle’da çalışmalarını sürdüren Jonathan Quinn Barnettand tarafından tasarlanan ve mühendislik hizmetleri ise Jack Sarin tarafından yapılan üç güverteli Lloyd sınıflandırmasına sahip yarı deplasman yat, fiberglas gövde ve kompozit üst yapılı olacak.

Ana güvertede yer alan yat sahibi kamarası ve ilaveten 4 konuk kamarası ile, yatta toplam 10 konuk konaklayabilecek. Crescent 145'de toplam 9 mürettebat görev yapacak. Yat gücünü, iki adet MTU 16V4000 motordan alacak ve toplam gücü ise 5.470 HP olacak.

Crescent 145-2

İlki 1994 yılında üretilen Crescent 145 serisi yatların sonuncusu, denize indirilmeden önce ilk model olan ve halen güzelliğini koruyan Life of Riley’in yanında kamaralara poz verdi. 2000’li yılların başında Kanada yat endüstrisinin içine girdiği krizden nasibini alan Crescent, zor günler geçirmişti. Tersanenin sahibi Jack Charles, 2005 yılında bir grup yatırımcıya şirketini satmış ve tersane Kanada’da Richmond’tan Queenship’a taşınmıştı.

Crescent Custom Yachts kurucusu Jack Charles’ın torunu Tim Charles, dedesi tarafından satılan Richmond’taki eski tesiste, Platinum Marine adı altında sektöre adım atarak önce gövde üretimi, yeniden yapılandırma ve tamir işleri ile ilgilendi. Refit işinin gelişmesi sonrasında pazarda iyi konuma gelen Tim Charles, 2012 yılında Crescent Custom Yachts hisselerini geri satın aldı.

Crescent 145-3

Son üretilen Crescent 145 yatı, 2014 yılının Temmuz ayında Fraser Yachts tarafından satıldı ve eski zamanların önemli markası olan Crescent Custom Yachts yeniden hayata döndürülmüş oldu. Crescent Custom Yachts, mükemmel işçilik isteyen müşteriler için, isteklerine uygun ve prestijli yatırımlar yapmayı arzulayan dünya çapındaki müşterilerine hizmet veriyor.

Dinamik iş gücü dünya çağında en yetenekli, sıra dışı gemi inşa mühendislerinin, yaratıcı tasarımcıların, en son teknolojiyi kullanan mühendislerin, müşterilerin hayallerini gerçekleştirmek için çizdiklerini tecrübeli ve bilgili ekibi ile gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu takım, bugün en iyi uygulamaları ve standartları günümüz teknolojinin en üst düzeyinde pratiğe geçiriyorlar.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.