Satılık Tekneler

Couach Yachts’ın En Yenisi: 3800 Lounge
10.02.2017 Couach Yachts’ın En Yenisi: 3800 Lounge Fransız tersane Couach Yachts, 40 metrelik explorer tipi konseptini tanıttı. Firmanın kendi tasarımcısı Clement Carbonne tarafından tasarlanan konsept yata, 3800 Lounge model ismi verildi. Tasarım sürecinde dayanıklılık ve dengeli silüetin esas alındığı belirtilen 3800 Lounge,​ tasarım anlamında lüks dokunuşlar ve şık iç mekanıyla dikkat çekiyor. 

3800 Lounge

Explorer tipi bir yat olmasının gerekliliklerini sonuna kadar sunan 3800 Lounge, uzun mesafe kapasitesiyle sınır tanımıyor. 

İç mekanlardan dış mekanlara engelsiz geçişlerle ferah yaşam alanları sunan konsept yat, açık plan salonunda bu özelliğini en iyi şekilde yaşatıyor. Tavandan yere kadar uzanan pencerelerle, bu nitelik harika biçimde desteklenmiş oluyor. 

3800 Lounge.

Toplamda 10 kişilik misafir kapasitesine sahip olan 3800 Lounge’un tekne sahibi kamarası, ana güvertede konumlandırılmış. Yatın 3 adet çift kişilik ve bir adet ikiz yataklı kamarası ise, alt güvertede olacak biçimde tasarlanmış. 

3800 Lounge..

Couach’ın bu yeni konseptinin dikkat çeken unsurlarını, dışarı doğru katlanarak açılan balkonları ve büyük beach club’ı oluşturuyor. Beach club’ın camdan tasarlanmış olan kıç kapısı sayesinde, misafirler seyir esnasında bu alanın keyfini sürmeye devam edebiliyor. Tasarımcı Carbonne, bu alanın yatın en önemli yaşam alanı olduğunun altını çiziyor; ''Bana göre, bir süperyatta beach club’ı sadece güneşlenmek için kullanmak anlamsızca. Bu büyük ve donanımlı alandan her daim faydalanabilmek çok önemli.'' diye tasarımının altındaki temel fikri özetliyor.

3800 Lounge...

Çift 1100 beygirlik Scania DI16 motorlarla güçlendirilmek üzere tasarlanmış olan, 3800 Lounge’un maksimum sürati 17 knot olarak veriliyor. Seyir sürati olan 10 knot ile 3800 Lounge, 3900 deniz mili mesafe katedebilecek. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.