Satılık Tekneler

Contest 67 CS
07.07.2016 Contest 67 CS
Yeni yelkenli yat Contest 67 CS’in dünya prömiyeri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Süperyat sektörüne yeni 84CS tipi yelkenli yatıyla girmeye hazırlanan Contest Yachts, filosunun yeni üyesi Contest 67 CS’i tanıttı.

Contest 67 CS

Hollandalı üretici Contest Yachts, uzun süredir birlikte çalıştıkları Alman tasarım ekibi judel/vrolijk & co ile birlikte yaptıkları ürünleri, denizcilik camiası ile buluşturarak ilk adımlarını attılar. Yeni Contest 67 CS yelkenli, hem yarışçı olarak hem de seyir için kullanılabilecek. Aynı zamanda offshore ve okyanus aşırı seyre de uygun.

Contest 67 CS-2

İki ünlü ve tecrübeli firmanın işbirliği sonrasında ortaya çıkan Contest 67 CS, kolay kullanımlı, denize elverişli, göz alıcı ve hepsinden önemlisi performanslı bir yat olarak artık karşımızda.

Contest 67 CS-3

Yeni yelkenli yat ile ilgili olarak, yatın tasarımcısı judel/vrolijk & co firmasından Rolf Vrolijk yaptığı açıklamada; “Bu yata sahip olacak kişilere, maksimum yelken zevkini ve seyir konforunu bir arada sunmaktan ve bu tasarımımız ile bir çığır açmaktan dolayı çok mutluyuz. Performans, bizim tasarımlarımızda her zaman için bir vazgeçilmezdir ve yeni Contest 67 CS yelkenlisinde de böyle oldu” dedi.

Contest 67 CS-4

Yelkenli yatta gövde hatları, alışılmışa göre biraz daha yenilenmiş durumda. Rüzgara karşı performans için, burun bölümleri biraz daha keskinleştirilmiş ve arkaya doğru daha genişletilmiş. Daha fazla istikrar için kıç bölümleri ile birlikte, ılımlı seyir için deplasman özellikleri optimize edilmiş. Rüzgar altı özellikleri geliştirilmiş, böylece okyanus geçişlerinde oto pilot desteği elde edilmiş. Yelkenli yata hız kazandırabilmek için, ağırlık azaltılmış yeni L şekilli salma ile katkı sağlanmış.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder