Satılık Tekneler

Columbus Yachts yeni tasarımı : Berlinetta serisi
04.08.2015 Columbus Yachts yeni tasarımı : Berlinetta serisi
Columbus Yachts’ın yeni tasarımı, tam deplasman 30 ve 50 metre uzunluğundaki yatlar için yapıldı. Öncelikle, güvertedeki açık alanlarda mükemmel deniz keyfi yaşanması hedeflendi.

Berlinetta-serisi

Palumbo Group şirketlerinden olan Columbus Yachts’ın yeni seri Berlinetta süperyatları, İtalya’daki ISA tersanesinde üretilecek. Yeni seri yatlarda, Siemens’in çok başarılı olan Eco Prop sistemi kullanılacak.  Ana salonda ekstra özgürlük hissini uyandırabilmek için tam yükseklikte camlar kullanılarak, konukların deniz ile doğrudan içi içe olmaları sağlanmış. Yatın kıç bölümünde harika denize girme platformu ve büyük bir depolama hacmi bulunuyor. Çelik ve alüminyum bir yapıya sahip olacak Berlinetta serisi yatlarda; alt güvertenin kıç bölümündeki deniz girme platformu ile bağlantılı olan bölüm bir güzellik salonu, spor salonu veya masaj salonu olarak şekillendirilebilir. Veya yat sahibi bu bölümü deniz araçlarının depolanması için de kullanabilir.

Berlinetta

Berlinetta serisi yatların tasarımında, uzun menzil seyir ön planda tutulmuştur. Too Design ve Columbus Yachts bir araya gelerek, şık ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir seriyi ortaya çıkartmışlardır.

Berlinetta serisi yatlarda sportif bir görünüm tercih edildiği için, üst güvertelerde büyük açık alanlar bırakılmıştır. Güneşlenme güvertesinde bir oturma grubu, önündeki masa ile harika bir dış mekan yemek keyfi sunuyor. Üst güvertenin ön bölümünde ise, bir jakuzi ve güneşlenme minderleri yer alıyor. Tabii ki, bu alanların tamamı yat sahibinin arzusu yönünde yeniden şekillendirilebilir.

Berlinetta-1

Berlinetta serisi yatlarda kamaralar, 10 konuk ağırlanabilecek şekilde alt güverteye yerleştirilmiş. Mürettebat kamaraları da alt güvertenin ön bölümünde yer alıyor. 

Berlinetta serisi yatların tasarımının tanıtılması sırasında, Too Design sahibi Marco Casali’nin belirttiği gibi, yeni seri yatlardaki şık çizgileri ve güçlü denizci karakteri konuklarına büyük hacimler ve konfor sunmakta. Salonlarında kullanılan büyük pencerelerin panoramik özellikleri, tam yüksekliği kullanması, alan ve hacim duygusunu en üst seviyeye taşımaktadır. Ayrıca, geniş gövde tasarımı ile denize daha yakın olma hissi vermektedir.
 
www.columbusyachts.itts.it

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder